E shtunë, 19 Qershor, 2021
No menu items!
spot_img

Shqipëri

Vritet i riu shqiptar në Bari të Italisë

Një 28-vjeçar shqiptar mbeti i vrarë këtë të enjte në Itali pasi u qëllua me armë zjarri. Ngjarja ndodhi në lagjen Liberta të Barit, në rrethana ende të paqarta. La Gazzetta del Mezzogiorno sjell disa prej detajeve të para nga kjo ngjarje,...

Ish-konkurrenti i “Përputhen” e thotë publikisht se i ka shikuar të pasmet e Ledjanës

Panajot Karasani ka befasuar me deklaratën e tij në rrjete sociale. I pyetur nga fansat përmes rubrikës “Ask me a question” se a e ka bërë një veprim të tillë, ai është përgjigjur se po. Madje, Pano i ka bërë edhe...

Si po pritet në Shqipëri përfshirja e Vetëvendosjes në zgjedhjet e 25 prillit?

Derisa Vetëvendosje shënoi fitore në zgjedhjet parlamentare në Kosovë, ajo po provon të arrijë sukses edhe në zgjedhjet parlamentare që do të mbahen me 25 prill në Shqipëri. LVV deri më tani ka prezantuar tre kandidatë që do të garojnë...

Vazhdon vaksinimi i të moshuarve, Rama: Nesër mbërrijnë 15 mijë doza të tjera Pfizer

Vaksinimi i gjysheve dhe gjyshërve mbi 80 vjeç vijon edhe sot në qendrën e vaksinimit në Arenën Kombëtare. Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu vizituan të moshuarit që po vaksinohet ditën e sotme. “Kemi lajmë të mira, por...

“Flokëkuqen do e pështyja në fytyrë”, Melisa i përgjigjet Fationit pas deklaratës së rëndë

Fation Kuqari, ish-konkurrenti i Për’puthen, ka dhënë së fundmi një intervistë për emisionin “Glamour Zone”. Fationi bëri një deklaratë të fortë për ish-konkurrenten e “Për’puthen”, Melisën, ku u shpreh se do ta pështynte në fytyrë. “Konkurrentja që sot do ta pështyja në fytyrë...

Godet me thikë të birin pas një konflikti në banesë, arrestohet babai. Në pranga edhe 9 të tjerë

Policia e kryeqytetit ka arrestuar sot një 63-vjeçar që ka goditur me thikë të birin pas një sherri. Po ashtu në pranga ka rënë edhe një shpërndarës droge, si dhe 9 shtetas të tjerë për vepra të ndryshme penale. NJOFTIMI I...

Kosova dhe Shqipëria vendosin t’i shënojnë së bashku ngjarjet historike

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës në Kosovë ka njoftuar se së bashku me Ministrinë për Evropë dhe Punë të Jashtme të Shqipërisë, është dakorduar për harmonizimin e kalendarit të aktiviteteve në fushën e diplomacisë publike. Sipas njoftimit, grupi...

21 viktima dhe 986 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri ka rënë numri i personve të prekur me COVID-19 ndërsa është rritur numri i viktimave. 21 pacientë të prekur me COVID-19 kanë ndërruar jetë gjatë 24 orëve të fundit ndërsa janë regjistruar 986...

Shqipëri, 19 të vdekur dhe 1,021 raste të reja.

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 1021 raste të reja me COVID-19 në 3897 testime të kryera. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se 19 persona kanë humbur jetën për shkak të virusit teksa ka...

Turizmi nuk po e merr veten në Shqipëri, gjatë muajit janar shkuan 64 mijë vizitorë më pak

Kufizimi i lëvizjeve për shkak të COVID-19 duket se do ta vështirësojë më tej rikuperimin e turizmit në Shqipëri. Të dhënat e Institutit të Statistikave tregojnë se në muajin janar në Shqipëri kanë hyrë 185.3 mijë vizitorë të huaj, rreth...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Ferrari SF90 vjen si frymëzim për atlete

Puma dhe Ferrari kanë një produkt të përbashkët. Emri i tij është ION F, dhe është një atlete e frymëzuar...