E shtunë, 25 Mars, 2023
No menu items!
spot_img

Shqipëri

Situatë e rëndë në Gorisht të Vlorës, zjarri pranë puseve të naftës

Vatrat e zjarrit në fshatin Gorisht të Vlorës vijojnë të jenë aktive. Situata paraqitet ende e rëndë për shkak se pranë zones ndodhen edhe puset e naftës. Sakaq, vijohet të nderhyhet nga toka, nga forcat zjarrfikëse dhe banorë te zonës. Ndërkohë, mbrëmjen...

“Leje për plazh, por pa roja bregdetare”

“Çdo stacion plazhi që do të miratohet nga komisioni i ngritur pranë Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit (MTM) dhe do të lidhë kontratën me bashkinë përkatëse, ka si kusht të ketë dhe një rojë plazhi për parcelë”. Kështu shkruhet në...

Tetë vatra zjarri në Shqipëri, rëndohet situata

Situata me zjarre në Shqipëri vijon të rëndohet. Në Përmet, dhjetëra kullota dhe hektarë tokë janë djegur në hyrje të fshatit Kutal. Deri rreth orës 21:20 raportohet të jenë djegur rreth 15 hektarë kullota dhe 2 hektarë pisha në një...

Sekuestrohet sërish kokainë në portin e Durrësit

Një tjetër sasi kokaine është sekuestruar sot në portin e Durrësit. Policia sqaron se operacioni i sotëm është në vijim të aksionit të koduar “Rada”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën trafikimit të lëndëve narkotike, që ka nisur disa...

Imazhe nga vizita e Kurtit dhe kryeministrit Plenkoviq në spitalin e Slavonski Brodit

Në shumë zona rurale në Qarkun e Gjirokastrës po rritet numri i bujtinave për të pritur turistët. Banorët po shfrytëzojnë pasuritë natyrore dhe kulturore për t`i bërë më tërheqës fshatrat e vegjël historikë. Kjo formë e re e turizmit...

Policia e Shqipërisë arreston 11 shoferë për 24 orë: Mos ‘fluturoni’ në rrugë për të arritur sa më parë detin

Policia e Shtetit në Shqipëri për 24 orë ka arrestuar 11 shoferë për drejtim të automjeteve në gjendje të dehur apo pa leje drejtimi. Përmes një komunikate ata kanë bërë të ditur se janë shtuar patrullat e policisë rrugore në...

Dy të rinj plagosen me armë zjarri në Tiranë

Dy persona u plagosën me armë zjarri mbrëmjen e së shtunës në Tiranë. Ngjarja ndodhi në një lokal në Rrugën ‘Todi Shkurti’, në kryeqytet. Policia bëri me dije se ngjarja dyshohet të ketë ndodhur pas një konflikti të çastit. Të...

Tjetër bashkatdhetar nga Zvicra, vozit 191 km/h në Shqipëri – gjobitet me rreth 400 euro

Policia e Shqipërisë edhe gjatë ditës së sotme ka vazhduar patrullimet në rrugë duke marrë masa për ata që vozitin shumë shpejtë. Autoritetet shqiptare edhe sot kapën duke vozitur shpejtë një kosovar me inicialet M.I, banues në Zvicër i cili...

Braçe apel shqiptarëve: Vaksinohuni, virusi po qarkullon vetëm mes të pavaksinuarve

Zv.kryeministri i Shqipërisë Erion Braçe për shkak të rritjes sot të numrit të të infektuarve me COVID-19 i ka bërë apel qytetarëve të vaksinohen, pasi virusi po qarkullon vetëm mes të pavaksinuarve. Braçe gjithashtu bën të ditur dhe numrin e...

INSTAT: Gratë në Shqipëri preferojnë të lindin pas moshës 30-vjeçare

Synimet për zhvillim individual dhe për karrierë po shtyjnë moshën e mëmësisë për gratë. Sipas të dhënave të INSTAT në vitin 2020 është vënë re një rritje e numrit të lindjeve në grupmoshat 30-34 vjeç, 35-44 vjeç në krahasim me...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...