E premte, 24 Qershor, 2022
No menu items!
spot_img

Lajme

Tre zhytës nga Kosova në kërkim të aeroplanit të Luftës së Dytë Botërore në liqenin e Pogradecit

Një aeroplan i Luftës së Dytë Botërore, i cili ka rënë në ujërat e liqenit të Pogradecit, ka ngjallur kureshtjen e disa zhytësve nga Prishtina për ta parë atë nga afër. Tre prej tyre këtë fundjavë kanë zhvilluar për...

Vaksina ruse ‘Sputnik V’, problemi më i ri i Italisë

Italia po mundohet të shtojës më shumë numrin e të vaksinuarve në vend, ku nuk mungojnë fushatat për të sensibilizuar veçanërisht të rinjtë me skeptikë. Por, si paradoks, ka mijëra, të vaksinuar që mund të jenë përjashtuar në pjesën më...

Punëtori gjerman që nuk u pagua për punën e bërë, shkatërroi apartamentet me një ekskavator

Ky është momenti tronditës kur një ndërtues në Gjermani shkatërroi disa apartamente të reja me një ekskavator pasi dyshohet se nuk u pagua nga zhvilluesi. Sipas medieve të huaja, në pamjet e shpërndara në internet, automjeti i verdhë Volvo, mund...

Turqia evakuon turistët e tronditur nga zjarret në Bodrum

Në Turqi turistët e tronditur nxituan drejt brigjeve të detit të shtunën në pritje të varkave të shpëtimit pas urdhërave për evakuimin e disa hoteleve në vendpushimin e Bodrumit në Egje, ndërsa ajo zonë rrezikohet nga zjarret, njoftojnë mediat...

Në rajonin e Prishtinës, gjatë natës së kaluar janë konfiskuar 10 patentë shoferë

Policia e Rajonit të Prishtinës respektivisht, njësiti  rajonal i trafikut rrugor, krahas planeve të tjera  operative për siguri në rrugë, po vazhdon të sanksionoj kundërvajtësit që po ngasin automjetet nën ndikim të alkoolit. Sipas njoftimit të Policisë, vetëm mbrëmë gjate...

Aksidenti në Kroaci, nuk ulë udhëtimin e mërgimtarëve me autobusë

Mërgimtarët edhe pas aksidentit në Kroaci përdorin autobusët për të udhëtuar për në Kosovë, madje pa panik. Edhe pas aksidentit që ndodhi të dielën në Sllavonski Brod të Kroacisë, mërgimtarët kosovarë po vazhdojnë të udhëtojnë me autobusë. Udhëtarët thonë së aksidente...

Tetë vatra zjarri në Shqipëri, rëndohet situata

Situata me zjarre në Shqipëri vijon të rëndohet. Në Përmet, dhjetëra kullota dhe hektarë tokë janë djegur në hyrje të fshatit Kutal. Deri rreth orës 21:20 raportohet të jenë djegur rreth 15 hektarë kullota dhe 2 hektarë pisha në një...

Një liqen merr ngjyrë roze, shqetësohen ambientalistët në Argjentinë

Dy liqene në rajonin bregdetar të Patagonia në Argjentinë janë bërë rozë fluoreshente për shkak të fenomeneve ende të pashpjeguara që, siç kanë frikë ekologët vendas, mund të shkaktohen nga ndotja industriale. Liqenet janë të vendosura pranë një parku industrial...

Kurti, letër falënderimi kryeministrit të Kroacisë: Kosova do të mbajë zemrën dhe derën hapur për miqtë si ju

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti i ka dërguar letër falënderimi Kryeministrit të Republikës së Kroacisë, Andrej Plenkoviq, nëpërmjet së cilës ia ka shprehur falënderimin e tij dhe të popullit e Qeverisë së Republikës së Kosovës, për ndihmën...

Zjarri në malet e Rugovës është lokalizuar por ende nuk është shuar, Policia apel qytetarëve të jenë të kujdesshëm

Policia e Kosovës, KFOR-i me helikopterë, Forca e Sigurisë së Kosovës dhe njësitë tjera relevante janë në Shtupeq të Rugovës me qëllim të shuarjes së zjarrit në këtë anë. Fadil Gashi, zëdhënës i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...