E enjte, 1 Dhjetor, 2022
No menu items!
spot_img

Maqedoni

Filloi vaksinimi në Maqedoni, shumica e rasteve të reja janë me mutacionin britanik

Vaksinimi kundër coronavirusit në RMV ka nisur dje në spitalin modular të Klinikës për Sëmundje Infektive. Me vaksinat “Pfizer” u vaksinuan mjekja dhe infermierja kryesore në Klinikë, ndërsa më pas edhe të punësuarit në këtë institucion shëndetësor. Për momentin plani...

MSH Maqedoni: 92.5% më pak të sëmurë nga gripi sezonal

Ministria e Shëndetësisë informon se në sezonin 2020/202 numri i përgjithshëm i të sëmurëve nga gripi është 539. Kjo paraqet 92.5% më pak raste në krahasim me vitin e kaluar. Nga MSH thonë se numri më i madh i të...

Seanca të pesë komisioneve kuvendore në Maqedoni

Në Kuvend sot seanca do të mbajnë komisionet për Çështje të Rregullores, Mandatit dhe Imunitetit, për Punë dhe Politikë Sociale, për Shëndetësi, për Çështje Evropiane dhe për Buxhet dhe Financim. Në rend dite të Komisionit për Çështje të Rregullores, Mandatit...

Komuna e Tetovës është komuna me më së shumti borxhe në vend, gjithsej 9.4 milionë euro

Komuna e Tetovës është komuna me më së shumti borxhe nga komunat tjera. Në storien hulumtuese në kuadër të projektit “Bashkërisht në luftën kundër korrupsionit”, që financohet dhe mbështetet nga Delegacioni i Bashkimit Evropian, theksohet se Tetova, bashkërisht me...

UNESCO me rekomandime të reja të ashpra për Ohrin

Ohrit askush nuk mund t’i merr asgjë. Kështu mund të interpretohet shkurtimisht raporti i gjerë i UNESCO-s mbi gjendjen e trashëgimisë së mbrojtur natyrore dhe kulturore të rajonit të Ohrit, i cili është gati dhe u dërgohet institucioneve në...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...