E hënë, 6 Shkurt, 2023
No menu items!
spot_img

Maqedoni

Maqedonia e Veriut përballet me mungesë të vaksinave

Maqedonia e Veriut po përballet me mungesë të vaksinave kundër koronavirusit, ndërsa autoritetet shëndetësore po i shfrytëzojnë dozat e fundit për rivaksinimin e personave, të cilët kanë marrë dozën e parë të vaksinës. Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë,...

S4MM së shpejti rikthehet me këngë të re

“Tradhtare” mbetet e fundit këngë e publikuar nga reperi i njohur shqiptar, S4MM. Ky projekt, i cili u aludua t’i jetë dedikuar ish-bashkëshortes së tij, u prit mirë nga publiku dhe deri më tani ka mbledhur mbi katër milionë klikime. Sidoqoftë,...

Brutaliteti policor në rritje / Rëndohen kushtet në burgjet e Maqedonisë

PT me kritika për kushtet në burgje në Maqedoninë e Veriut Komiteti për Parandalimin e Torturës dhe Trajtimit ose Ndëshkimit Çnjerëzor ose Degradues (KPT) sot në Strasburg, pasi mori miratimin e autoriteteve vendase, publikoi raportin për vizitën e 5-të periodike...

Komentohet mjaft shumë për pamjen e jashtme, Big Mama thotë se deri më tani ka humbur plot 40 kilogramë

Ajo është njëra prej artisteve shqiptare që ka bërë një transformim të madh në dukje që nga fillimi i karrierës. Fjala është për këngëtaren nga Tetova, Besjana Kasami, e cila për publikun tashmë është e njohur si Big Mama Duke qenë...

Osmani: Maqedonia e Veriut mbështet integrimin e Kosovës në NATO dhe BE

Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani tha sot gjatë qëndrimit në Prishtinë se Maqedonia mbështet integrimin euro-atlantik të Kosovës. Ai në një konferencë për media pas takimit me ministren e Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla...

Serbia i dhuron Maqedonisë së Veriut 20 mijë doza Sputnik V

Maqedonia e Veriut ka pranuar 20.000 doza të vaksinës ruse Sputnik V, si dhuratë nga Serbia. “Të enjten pranuam donacionin e dytë nga Serbia, një akt i miqësisë së madhe që vjen në një kohë shumë të rëndësishme për ne....

Skandal i madh në Universitetin e Tetovës, publikohen plagjiaturat e disa profesorëve, të gjithë me tituj të falsifikuar, kanë kopjuar të gjitha punimet shkencore

Revista e njohur “Veritas” në një publikim të fundit ka shpalosur një hulumtim të gjërë mbi plagjiaturën dhe kopjimin në punimet shkencore të disa profesorëve të mjekësisë pranë Universitetit të Tetovës si Nexhbedin Beadini, Sheqibe Beadini, Albulena Beadini, Emira...

Ali Ahmeti uron Lumir Abdixhikun në krye të LDK-së

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ia ka uruar Lumir Abdixhikut postin e ri si kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës.   “I nderuari Lumir, Kam nderin e veçantë që në emër të të gjithë neve pranë Bashkimit Demokratik për...

Dy komuna në Maqedoni kërkojnë orë policore, për shkak të rritjes së rasteve me COVID-19

Rritja e rasteve pozitive me Covid-19 ka bërë që komunat si Negotina dhe Gjevgjelia të kërkojnë vendosjen e masave kufizuese, gjegjësisht orë policore. Sot këtë e ka kërkuar Gjevgjelia, ndërkaq dje Negotina. Gjevgjelia kërkon që ora policore të fillojë nga ora...

Tre dënime me burg të përjetshëm, 15 dhe nëntë vite burg për të akuzuarit në rastin “Monstra”

Shkup, 23 shkurt 2021 (MIA) – Gjykata i shpalli fajtorë dhe iu caktoi dënime me burg të përjetshëm të akuzuarve Halil Demiri, Afrim Ismailloviq dhe Agim Ismailloviq, dënim me burg prej 15 viteve për të akuzuarin Fejzi dhe dënim...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...