E shtunë, 25 Mars, 2023
No menu items!
spot_img

Kronika e Zezë

Në Jemen, babai ekzekutohet publikisht me AK-47, për vrasjen e vajzave të tij

Një baba është ekzekutuar publikisht pasi u shpall fajtor për vrasjen e tre vajzave të tij. Sipas mediave të huaja, , Ali Abdullah al-Noami la tre vajzat e tij Rahaf, 7, Raghad, 12 dhe Malak, 14, për t’u mbytur në...

Hajnat brenda një nate kryejnë tri vjedhje në Fushë Kosovë

Disa persona të maskuar kanë kryer disa vjedhje në vende të ndryshme në disa objekte në Fushë Kosovë. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të martën rreth orëve të mëngjesit, njëra në fshatin Vragoli rreth orës 03:49,...

Dhunohet një femër në Kamenicë

Një person është arrestuar nën dyshimin se i ka dhunuar një femër (shtetase serbe). Sipas raportit të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të hënën rreth orës 16:00, në Kamenicë. Siç thuhet në raport, me vendim të prokurorit i dyshuari është...

Kapen mbi 3 ton mjete piroteknike

Njësitet e antikontrabandës të Doganës se Kosovës kanë kryer një operacion të suksesshëm në regjionin e Mitrovicës me qëllim të identifikimit dhe ndalimit të kontrabandës së mallrave përmes rrugëve ilegale. Sipas doganës, me ketë rast është arritur të identifikohen dhe...

Përmbyset autobusi me pelegrinë në Pakistan, vriten 19 persona

Një autobus me pelegrinë u përmbys sot për shkak të shpejtësisë në një autostradë në Pakistanin jug-perëndimor, duke lënë të vdekur 19 persona dhe lënduar 50 të tjerë. Aksidenti ndodhi në rrethin Kuzdar, provinca Baluchistan. Shpëtuesit transferuan të vdekurit dhe...

Gjendet trupi i pajetë i një mashkulli në Ulqin, dyshohet të jetë i ish-shefit të policisë i cili nga 27 maji u shpall i...

Në rrugën Shën Gjergji në Ulqin të Malit të Zi, të martën mbrëma është gjetur trupi i pajetë i një burri, identiteti i të cilit pritet të konfirmohet. Nga policia malazeze, Vijesti merr vesh se nga rezultatet preliminare të hetimeve...

Burri vret gruan me sëpatë në Librazhd të Shqipërisë

Policia e Shtetit shqiptar ka bërë të ditur se sot në fshatin Dragostunjë, Librazhd, në banesë Qemal Bici rreth 56-vjeç, në rrethana ende të paqarta dyshohet se ka vrarë me mjet të mprehtë, sëpatë, bashkëshorten e tij Menturie Bici,...

Dy trena përplasen në Pakistan, 25 të vdekur

Dy trena të shpejt u përplasën në Pakistanin jugor mëngjesin e sotëm, duke vrarë të paktën 25 pasagjerë, thanë autoritetet, ndërsa ekipet e shpëtimit dhe banorët lokalë punuan për të tërhequr njerëz të plagosur dhe trupat nga rrënojat. Midis 15...

Një kokë e prerë njeriu hidhet në një qendër votimi në Meksikë

Një burrë hyri sot në një qendër votimi në Terazas del Valle në shtetin meksikan të Tijuana dhe hodhi një kokë njeriu të prerë, njoftuan autoritetet lokale. Burri u përpoq të shpëtonte nga vendi i ngjarjes, pa deklaruar nëse ishte...

Hakmarrje për vdekjen e një trafikanti droge, digjen 14 autobusë dhe makina policie në Brazil – urdhri erdhi nga burgu

Katërmbëdhjetë autobusë dhe dy makina policie u dogjën dhe u shkatërruan në orët e para të mëngjesit të së dielës, 6 qershor  në qytetin brazilian të Amazonës, Manaus si hakmarrje për vdekjen e një trafikanti droge, tha qeveria e...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...