E mërkurë, 14 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Kosovë

MAPL ndanë rreth 4.35 milionë euro për komunat, në kuadër të Grantit të Performancës Komunale

Është mbajtur takimi i Komisionit të Grantit të Performancës Komunale në përbërje të përfaqësuesve të Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal, Ministrisë së Financave, Punës dhe Transfereve, Zyrës Zvicerane për Bashkëpunim në Kosovë, Agjencisë Suedeze, Ambasadës Norvegjeze, Zyrës Kombëtare...

Vjosa Osmani takoi ministrin Mehaj dhe komandantin Rama, flasin për ngritjen e kapaciteteve të FSK-së

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, sot priti në takim koordinues për çështje të mbrojtjes ministrin e Mbrojtjes, Armend Mehaj, dhe komandantin e Forcave të Sigurisë së Kosovës, gjenerallejtënant Rrahman Rama. Ministri i Mbrojtjes dhe Komandanti i FSK-së njoftuan...

Kida gjatë pushimeve në Dubai shëtitet edhe me vetura luksoze

Këngëtarja e njohur shqiptare, Kida, është duke shijuar pushimet në Dubai. Ajo përmes imazheve të shumta në rrjetin social Instagram, po mundohet të mbajë të azhurnuar fansat Ndërkohë, në disa positme të fundit artistja është parë atraktive, teksa qëndronte në një...

Telefoni juaj celular ra në ujë? Ekspertët thonë se kjo mund të ndihmojë (jo orizi)

Nëse telefoni juaj celular ka rënë ndonjëherë në ujë ose e keni përmbytur me ndonjë lëng, nuk jeni i vetmi dhe nuk jen vetëm. Sipas portalit Science Alert, rreth 25 për qind e përdoruesve të telefonave inteligjentë janë përballur me...

Vendet e gabuara ku i fshihni paratë

Nën dyshekët, qilimat, në rrobat e ndyra, libra ose sirtarë… Cilado nga këto vende që ju zgjidhni për të ruajtur para, mund të jeni absolutisht i sigurt që hajdutët do të depërtojnë dhe do t’i gjejnë ato. Nuk ka të...

Krasniqi: Vjosa Osmani është dashur të betohet në Kuran kur u bë presidente

Hoxhë Shefqet Krasniqi thotë se në Kosovë të gjithë zyrtarët do të ishte dashur të betohen në librat fetarë varësisht cilës fe i përkasin. “Kushtetuta është letër”, ka thënë Krasniqi “Presidenti i Kosovës duhet të betohet në Kuran nëse është mysliman....

Norvegjia i dhuron 300 respiratorë Kosovës, Maqedonisë së Veriut dhe Moldavisë

Qeveria norvegjeze do t’iu dhurojë 300 respiratorë Kosovës, Maqedonisë së Veriut dhe Moldavisë. Më 31 mars të vitit të kaluar, Norvegjia kishte vendos për mbyllje totale shkaku i pandemisë. Atëbotë, kryeministrja Erna Solberg kishte njoftuar se kanë porositur 1000 respirator...

Policia e Kosovës shton kontrollet

Policia e Kosovës po vazhdon zbatimin e masave anti-COVID. Me qëllim të parandalimit të përhapjes së pandemisë Covid-19 dhe zbatimit të masave që kanë për qëllim ruajtjen e shëndetit publik, Policia e Kosovës me njësitet e saja policore po vazhdon...

Arbërie Nagavci dhe udhëheqësit e SBAShK-ut flasin për vaksinimin e mësuesve

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, ka vizituar sot Sindikatën e Bashkuar të Arsimit dhe Kulturës (SBAShK), ku është pritur nga kryetari Rrahman Jasharaj me bashkëpunëtorë. Gjatë këtij takimi u bisedua për gjendjen aktuale në arsim dhe...

Kreu i KMDLNJ-së: Kemi prova që Manastiri i Deçanit ishte shndërruar në bazë ushtarake të Serbisë, aty ishin mbajtur peng shqiptarët

Kreu i KMDLNJ-së, Bexhet Shala, ka thënë se ka prova që në Manastiri i Deçanit gjatë kohës së luftës ishte shndërruar në bazë ushtarake të ushtrisë së Serbisë dhe se aty ishin mbajtur peng shqiptarët, Shala ka thënë se për...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Tre asteroidë të mëdhenj sa fusha e futbollit do të bëjnë rrugëtimin më të afërt nga Toka, javën e ardhshme

Tre asteroide të mëdha do të bëjnë rrugëtimin e tyre më të afërt orbitale në Tokë javën e ardhshme,...