E shtunë, 19 Qershor, 2021
No menu items!
spot_img

Botë

Ronaldo zgjidhet lojtari më i mirë i dekadës nga IFFH, Messi as në top tre

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është zgjedhur lojtari më i mirë i dekadës nga Federata Internacionale në histori të futbollit (IFFH).   Portugezi ka dominuar në dekadën e fundit, andaj u votua si lojtari numër një në dekadën e fundit, përcjellë...

Altaroma nga 18 deri më 20 shkurt sjell platformën dixhitale të ‘Roma Fashion Week’

Nga data 18 deri më 20 shkurt 2021 do të zhvillohet nisma Altaroma, në bashkëpunim me Agjencinë – ICE për promovimin me jashtë dhe ndërkombëtarizimin e kompanive italiane dhe me mbështetjen e Ministrisë Italiane të Punëve të Jashtme dhe...

Ekipi i ekspertëve të OBSH-së futen në laboratorin kryesor të viruseve në Wuhan, kërkojnë prejardhjen e coronavirusit

Ekipi i ekspertëve të Organizatës Botërore të Shëndetësisë që kanë arritur në Wuhan për të hulumtuar prejardhjen e coronavirusit, kanë vizituar laboratorin kryesor për viruse në Wuhan, në kërkim të burimit të COVID-19. Ekspertët e OBSH-së i kaluan tri orë...

Erdogan sulmon të rinjtë e komunitetit LGBT, policia arreston qindra studentë

Presidenti i Turqisë ka sulmuar lëvizjen LGBT-i midis një vale protestash studentore. Recep Tayyip Erdogan vlerësoi krahun e të rinjve të partisë së tij, AKP për bartjen e “historisë së lavdishme të këtij kombi” dhe jo “të rinjtë e komunitetit...

Amerikani vret fqinjët pas mosmarrëveshjes rreth pastrimit të rrugës me borë

Stuhia e borës ka goditur Shtetet e Bashkuara, kurse temperaturat e ulëta dhe sasia e madhe e borës ua ka marrë jetën tre personave. Një grua e moshuar është ngrirë pasi që kishte humbur në Pensilvani, e bora ishte shkaku...

Stuhi bore në SHBA

 Verilindja e SHBA u zgjua të hënën nën një shtresë bore ndërsa një stuhi e fuqishme dimërore goditi një pjesë të madhe që shtrihej nga Pensilvania në New England, duke shkaktuar çrregullime të mëdha trafiku në qytetin e Nju...

Macron deklarohet për dialogun Kosovë-Serbi: Kjo është zgjidhja e vetme për të dy vendet

Macron për dialogun Kosovë-Serbi: Llogaritni në dyert e mia Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka konfirmuar mbështetjen e Francës për dialogun Kosovë – Serbi të udhëhequr nga Bashkimi Evropian. Macron është taktuar sot me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Paris,...

Gjermanët nën presion? Përdorimi i vaksinave ruse dhe kineze po konsiderohet si opsion

Gjermania do të konsiderojë përdorimin e vaksinave ruse dhe kineze për të përhapur vaksinimin në të gjithë vendin, njoftuan udhëheqësit e provincave. Si një tregues i presionit nën udhëheqësit politikë për shkak të shpërndarjes së ngadaltë të vaksinimit, Kryeministri i...

Turqia goditet nga disa tërmete të njëpasnjëshme

Një tërmet me fuqi 5.1 ballësh goditi provincën Izmir të Turqisë perëndimore të hënën herët. Sipas mediave turke, përcjell Telegrafi, tërmeti ndodhi në 8:46 të mëngjesit me kohën lokale në një thellësi prej 20,6 kilometrash, tha Autoriteti i Menaxhimit të...

Evropa mbyll të gjithë kufijtë

Franca ka vendosur kufizime të reja në kufi për shkak të koronavirusit pasi edhe një herë tjetër ka zgjedhur të shmangë izolimin kombëtar. Të gjithë udhëtimet, me përjashtim të atyre të domosdoshëm, nga jashtë BE janë ndaluar ndërsa janë...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Ferrari SF90 vjen si frymëzim për atlete

Puma dhe Ferrari kanë një produkt të përbashkët. Emri i tij është ION F, dhe është një atlete e frymëzuar...