E premte, 24 Qershor, 2022
No menu items!
spot_img

Botë

Kryeministri i Kroacisë anuloi të gjitha aktivitetet për kosovarët e aksidentuar

Kryeministri i Kroacisë, Andej Plenkoviq ishte në krye të detyrës të dielën kur anuloi gjitha aktivitetet dhe shkoi në Slavonski Brod.   Në këtë vend një autobus me targa të Kosovës devijoi duke rënë anash, me që rast dhjetë veta vdiqën...

Ish-kryeministrja kroate “tmerrohet” nga komentet negative të serbëve, pasi u solidarizua me familjet e viktimave të aksidentit

Ish-kryeministrja kroate Jadranka Kosor përmes një postimi në rrjetin social Twitter, ka shkruar se bashkëndjenë dhimbjen me familjet e viktimave dhe të lënduarve në aksidentin e tmerrshëm që ka ndodhur në Kroaci, ku humbën jetën 10 persona dhe mbi...

Dy franceze konvertohen në islam pas qëndrimit në xhaminë e fshatit Strellc i Epërm në Deçan

Paketimi i katër kostumeve të banjës për një pushim njëjavor mund të duket si mbingarkesë. Sidomos kur udhëtimi përfshin një rritje prej 80 kilometrave nëpër një nga rajonet që më së shumti përjeton ditë me shira në Spanjë. Gjarpërinjtë lënë...

Musk ka një mesazh për poseduesit e Dogecoin që dëshirojnë të fitojnë shumë para

CEO i Teslas, Elon Musk së fundmi u bëri thirrje ndjekësve të tij të heqin një botëkuptim qendror përmes rrjeteve sociale. Miliarderi publikoi një meme me temë Matrix që tregon Neo duke pyetur një Morbeus të Shiba Inu nëse do...

Italia kërkon ndihmë nga vendet evropiane për zjarret në ishullin e Sardenjës

Italia iu kërkoi shteteve evropiane të dielën të dërgojnë aeroplanë zjarrfikës për të ndihmuar në zbutjen e zjarreve që kanë përfshirë pjesë të ishullit të Sardenjës, duke nxitur evakuimin e qindra njerëzve. Sipas medieve të huaja, ministri i Jashtëm në Itali,...

Kurrë mos thuaj kurrë – Amerikania fitoi 250 mijë dollarë përmes “Gërvisht dhe fito”

Për ata që mendojnë se fati i tyre është kundër tyre, mos thuaj kurrë. Një shofere e Uber Eats nga Maryland dhe nënë e pesë fëmijëve është pasurua pasi bleu një biletë lotarie që i solli 250 mijë dollarë. Fituesja,...

Vriten dy ushtarë turq në Siri

Dy ushtarë turq u vranë dhe dy të tjerë u plagosën në një sulm ndaj automjetit të tyre të blinduar në veri të Sirisë. Pas kësaj, forcat turke menjëherë u përgjigjën me hakmarrje, njoftoi sot Ministria Turke e Mbrojtjes. “Hakmarrja jonë...

Alaska – Një pasuri ushtarake strategjike kundër Kinës dhe Rusisë

BAZA EIELSON E FORCAVE AJRORE, ALASKË – Alaska është skaji më verior i Shteteve të Bashkuara dhe është një territor i madh që ka gjithashtu një prani të madhe ushtarake. Mes instalimeve ushtarake në Alaskë, ka shumë hapësirë të natyrës...

Imazhe nga vizita e Kurtit dhe kryeministrit Plenkoviq në spitalin e Slavonski Brodit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe ai kroat Andrej Plenkoviq kanë vizituar pasagjerët e lënduar gjatë aksidentit me autobus në autostradën A3, të cilët janë duke u trajtuar për shërim në spitalin e Slavonski Brodit. Midis të lënduarve janë dy...

Zbulohen për herë të parë sekretet e bërthamës së Marsit

A keni parë ndonjëherë një planet tjetër në qiell? Është një emocion i pa krahasuar. Ai duket si yll i kuq mes një deti të bardhë vezullues. Planeti i kuq aktualisht është i dukshëm në qiellin e mbrëmjes deri në...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...