E mërkurë, 14 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Botë

Një piton i madh u mbështoll nën një veturë në Australi, nevojitej një orë për ta larguar nga aty

Personat që e larguan gjarprin nga një veturë në Australia kishin të bënin me një piton që zvarritej pranë një tubi karburanti. I gjithë ekipi kaloi më shumë se një orë duke larguar ngadalë gjarprin. Gjithçka përfundoi siç duhet dhe gjarpri...

Gjysmë shekulli nga klasiku i Mercedesit

Besoni apo jo, një nga Mercedes-et më të njohur të të gjitha kohërave po feston 50 vjetorin e lindjes. Kjo është një makinë që është gdhendur thellë në kujtesën e shumë tifozëve të makinave, madje edhe atyre që nuk janë...

Justin Bieber thotë se viti i parë i martesës me Hailey ka qenë i vështirë, për shkak të mungesës së besimit

Artisti i njohur, Justin Bieber, së fundmi ka zbuluar shumë të pathëna nga jeta personale. Ai ka folur për martesën me Hailey Bieber, duke theksuar se viti i parë ka qenë mjaft i vështirë, shkruan Mirror. Në një intervistë për GQ Magazine, Justin...

Komisioneri Evropian: Pasaportat COVID do të përdoren deri në fund të pandemisë

Certifikatat dixhitale jeshile ose pasaportat COVID do të përdoren derisa Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) të deklarojë fundin e pandemisë, tha Komisioneri Evropian i Drejtësisë, Didier Reynders. Ai gjithashtu theksoi se këto pasaporta COVID do të jenë gjithashtu në gjendje...

Norvegjia i dhuron 300 respiratorë Kosovës, Maqedonisë së Veriut dhe Moldavisë

Qeveria norvegjeze do t’iu dhurojë 300 respiratorë Kosovës, Maqedonisë së Veriut dhe Moldavisë. Më 31 mars të vitit të kaluar, Norvegjia kishte vendos për mbyllje totale shkaku i pandemisë. Atëbotë, kryeministrja Erna Solberg kishte njoftuar se kanë porositur 1000 respirator...

“Jam i dashuruar”, prifti në Itali heq dorë nga detyra e shenjtë

“Po e lë detyrën sepse jam i dashuruar”, kështu shprehet famullitari i San Felice në Massa Martana në Perugia) Don Riccardo Ceccobelli. Të dielën, në fund të meshës, ai njoftoi vullnetin për të filluar procedurat për shkarkimin nga posti i...

SHBA rekomandon ‘pauzë’ për vaksinat kundër COVID-19 të Johnson&Johnson, pas raportimeve për mpiksje të gjakut

Agjencitë shëndetësore amerikane kanë rekomanduar shtetet që të ndalojnë administrimin e vaksinës së coronavirusit Johnson&Johnson, pasi raportet për mpiksje të rrallë dhe të rëndë të gjakut u shfaqën në gjashtë gra. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për...

Jep dorëheqje ministri austriak i Shëndetësisë – thotë se është “i lodhur nga pandemia”

Ministri i Shëndetësisë i Austrisë njoftoi dorëheqjen më 13 prill, duke thënë se ai nuk mund të vazhdonte në punën rraskapitëse për të ndihmuar në udhëheqjen e reagimit të coronavirusit të vendit për shkak të problemeve të vazhdueshme shëndetësore...

Citroen prezantoi C5 X – Kombinim i sedanit, SUV-it dhe kamionçinës

Citroën paraqet C5 X, një përfaqësues i ridizajnuar i segmentit të kryqëzorëve rrugorë me një pamje autentike, i cili është një kombinim i sedan dhe kamionçinë, ose një zgjidhje inovative në përputhje të plotë me traditën e markës franceze. Ky...

Skuadrat më të vlefshme në botë, Barcelona mbetet në krye dhe lë mbrapa Real Madridin

Pavarësisht problemeve të shutma financiare që kanë në vitin e fundit, Barcelona vazhdon të jetë skuadra më e vlefshme në botë. Gjiganti katalunas është skuadra më e vlefshme në botë, duke lënë për vetëm 100 mijë dollar mbrapa rivalin e...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Vjosa Osmani takoi ministrin Mehaj dhe komandantin Rama, flasin për ngritjen e kapaciteteve të FSK-së

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, sot priti në takim koordinues për çështje të mbrojtjes ministrin e Mbrojtjes,...