E mërkurë, 18 Maj, 2022
No menu items!
spot_img

Kryesore

Real Madridi e nis vitin me fitore, mposht Celta Vigon dhe bëhet lider në La Liga

Real Madridi ka fituar me rezultat 2-0 në shtëpi ndaj Celta Vigos në ndeshjen e vlefshme për javën e 17-të në La Liga. Ekipi i Zinedine Zidane i është kthyer fitores në kampionat dhe tri pikët e fituara e...

Marrëveshja e Uashingtonit: Prodhimet e Kosovës në tregun e Serbisë

Marrëveshja për normalizim të marrëdhënieve ekonomike mes Kosovës dhe Serbisë, e nënshkruar më 4 shtator 2020 në Uashington, ka bërë që kompania “Agro Kosova Holding” nga Suhareka, që merret me prodhimin e verërave nga rrushi, të dyfishojë sasinë e...

Pas marrjes së vaksinës së Pfizer, mjekja meksikane përfundon në spital – autoritet thonë se ajo më herët kishte probleme me reaksione alergjike

Autoritetet meksikane kanë bërë të ditur se janë duke hetuar rastin e mjekes 32-vjeçe, e cila është hospitalizuar pasi është vaksinuar kundër COVID-19 me vaksinën e Pfizer dhe BioNtech, shkruan Reuters. Mjekja emri i të cilës nuk është bërë publik,...

Si do të ndryshojë jeta juaj (dhe nuk do të ndryshojë) pasi të merrni vaksinën e COVID-19

Punonjësit e kujdesit shëndetësor ishin njerëzit e parë në Shtetet e Bashkuara që morën dozat fillestare të vaksinës COVID-19. Tani që vaksina ka filluar të shumohet gradualisht përmes shoqërisë sonë të gjerë, çfarë do të thotë kjo për gjendjen aktuale...

Real Madridi gabon ndaj Elches, barazim që e mban në vendin e dytë në La Liga

Real Madridi nuk ka mundur të marr më shumë se një barazim 1-1 ndaj Elches si mysafir në kuadër të javës së 16-të në La Liga. Edhe pse mbretërit ishin në epërsi të parët nuk arritën ta ruanin. Real Madridi rrezikoi...

Hoti thotë se ia ka dërguar Osmanit propozimin për drejtorin e ri të AKI-së

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka deklaruar se ka qenë iniciativë e tij shkarkimi i Drejtorit të Agjencisë Kosovare për Inteligjencë, Kreshnik Gashi. Hoti ka bërë të ditur se ka dërguar tek Presidentja në detyrë, Vjosa Osmani, propozimin e ri...

Familja që u vra në Viti janë nga diaspora, mësohet motivi i vrasjes

Një vrasje e katërfishtë ka ndodhur në fshatin Pozhoran të Komunës së Vitisë, ku dyshohet se një burrë ka vrarë gruan dhe dy djemtë e tij. Burime të sigurta brenda prokurorisë në Gjilan thanë për Express se arsyeja që çoi...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...