E hënë, 16 Maj, 2022
No menu items!
spot_img

Kryesore

Dy franceze konvertohen në islam pas qëndrimit në xhaminë e fshatit Strellc i Epërm në Deçan

Hoxhë Nazim Ramadani, ka njoftuar se sot në fshatin Strellc i Epërm-Deçan pas namazit të drekes me deshirë dhe vullnet pranuan Islamin dy motra franceze. Këtë e ka bërë të ditur Ramadani, përmes një shkrimi në Facebook. Ai tha se ato...

Ahmeti: Futja me automjet në dritën e kuqe të semaforit është rast kriminal, është njëjtë si të vrasësh njeriun me armë

Pas aksidentit të rëndë në Kroaci ku humbën jetën dhjetë qytetarë nga Kosova, ka filluar debati për sigurinë në rrugët e Kosovës. Eksperti i komunikacionit Bekim Ahmeti në “Debat Plus” thotë se fillimi i agimit dhe koha e muzgut është...

Djaloshi që ishte për vizitë te babai dhe po kthehej në Kosovë: Të gjithë fluturuam nga dritarja, menduam se po ëndërronim

Një ditë pas aksidentit tragjik afër Sllavonski Brod të Kroacisë ku humbën jetë dhjetë 10 kosovarë, familjet e viktimave mbërritën para spitalit. Disa nga udhëtarët e plagosur lehtë u liruan nga spitali gjersa 15 të lënduar rëndë janë ende...

Imazhe nga vizita e Kurtit dhe kryeministrit Plenkoviq në spitalin e Slavonski Brodit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe ai kroat Andrej Plenkoviq kanë vizituar pasagjerët e lënduar gjatë aksidentit me autobus në autostradën A3, të cilët janë duke u trajtuar për shërim në spitalin e Slavonski Brodit. Midis të lënduarve janë dy...

E diela e kobshme – gjithçka që ndodhi në mëngjesin e hershëm të 25 korrikut në Kroaci

Dëshira për t’i kaluar pushimet verore në Kosovë, i kushtoi me jetë, lëndime, trauma e gjithçka tjetër 67 bashkatdhetarëve që jetojnë dhe punojnë në Gjermani. E gjithë kjo ndodhi në Kroaci, pasi njërin nga dy shoferët që ngiste autobusin e...

Nderohen viktimat e aksidentit në Kroaci

Dhjetë qirinj që simbolizojnë dhjetë jetët e humbura në aksidentin e sotëm u ndezën pranë Teatrit Kombëtar në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë. Kryekuvendari Glauk Konjufca, zëvendëskryeministrja Emilia Rexhepi, ministrat Hekuran Murati, Rozeta Hajdari, Artane Rizvanolli, Faton Peci, deputetë, si dhe...

Identifikohen katër viktima nga Gjakova në aksidentin që ndodhi në Kroaci

Gjakova është ndër komunat më të prekura nga tragjedia që ndodhi në Kroaci. Kryetari i kësaj komune Ardian Gjini ka thënë se Gjakova është goditur rëndë nga ky aksident. “Gjakova e ka pësuar keq. Është tepër e rëndë të mendojnë se...

Kurti falënderon Kroacinë për trajtimin të lënduarve në aksident: Mirëqenia jonë varet shumë nga mërgata, tragjedi e rëndë për ne

Kryeministri Albin Kurti bashkë me homologun e tij kroat, Andrej Plenkoviq, kanë mbajtur konferencë për media në lidhje me aksidentin e rëndë që ka ndodhur sot në Kroaci. Kurti ka thënë se kjo është një ditë e rëndë për mbarë...

Rikthehet vapa afrikane në Kosovë, javën e ardhshme – temperaturat mbi 35 gradë

Nga dita e hënë vapa afrikane do të depërtojë mbi vendin tonë, ku pritet të ketë ngritje të temperaturave maksimale edhe mbi 35C. Sipas Weather Prishtina, krahas ngritjes së temperaturave, mundësi për rrebeshe të shkurta shiu priten edhe ditën e...

Policia e Shqipërisë arreston 11 shoferë për 24 orë: Mos ‘fluturoni’ në rrugë për të arritur sa më parë detin

Policia e Shtetit në Shqipëri për 24 orë ka arrestuar 11 shoferë për drejtim të automjeteve në gjendje të dehur apo pa leje drejtimi. Përmes një komunikate ata kanë bërë të ditur se janë shtuar patrullat e policisë rrugore në...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...