E diel, 22 Maj, 2022
No menu items!
spot_img

Kryesore

Në rajonin e Prishtinës, gjatë natës së kaluar janë konfiskuar 10 patentë shoferë

Policia e Rajonit të Prishtinës respektivisht, njësiti  rajonal i trafikut rrugor, krahas planeve të tjera  operative për siguri në rrugë, po vazhdon të sanksionoj kundërvajtësit që po ngasin automjetet nën ndikim të alkoolit. Sipas njoftimit të Policisë, vetëm mbrëmë gjate...

Aksidenti në Kroaci, nuk ulë udhëtimin e mërgimtarëve me autobusë

Mërgimtarët edhe pas aksidentit në Kroaci përdorin autobusët për të udhëtuar për në Kosovë, madje pa panik. Edhe pas aksidentit që ndodhi të dielën në Sllavonski Brod të Kroacisë, mërgimtarët kosovarë po vazhdojnë të udhëtojnë me autobusë. Udhëtarët thonë së aksidente...

Tetë vatra zjarri në Shqipëri, rëndohet situata

Situata me zjarre në Shqipëri vijon të rëndohet. Në Përmet, dhjetëra kullota dhe hektarë tokë janë djegur në hyrje të fshatit Kutal. Deri rreth orës 21:20 raportohet të jenë djegur rreth 15 hektarë kullota dhe 2 hektarë pisha në një...

Kurti, letër falënderimi kryeministrit të Kroacisë: Kosova do të mbajë zemrën dhe derën hapur për miqtë si ju

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti i ka dërguar letër falënderimi Kryeministrit të Republikës së Kroacisë, Andrej Plenkoviq, nëpërmjet së cilës ia ka shprehur falënderimin e tij dhe të popullit e Qeverisë së Republikës së Kosovës, për ndihmën...

Zjarri në malet e Rugovës është lokalizuar por ende nuk është shuar, Policia apel qytetarëve të jenë të kujdesshëm

Policia e Kosovës, KFOR-i me helikopterë, Forca e Sigurisë së Kosovës dhe njësitë tjera relevante janë në Shtupeq të Rugovës me qëllim të shuarjes së zjarrit në këtë anë. Fadil Gashi, zëdhënës i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës...

Kolona të gjata në Merdarë, bashkadhedhtarët po presin deri në tri orë për të hyrë në Kosovë

Sërish janë krijuar kolona të gjata me automjetet e bashkatdhetarëve tanë në pikë-kalimet kufitare me Serbinë, ku po pritet nga dy deri në tri orë në hyrje-dalje. Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, pritje dhe kolona të gjata të automjeteve,...

Kosovë, temperatura përvëluese edhe në dy ditët e ardhshme

Masat e nxehta të ajrit të ardhura nga Afrika Veriore do të mbeten të qëndrueshme mbi vendin tonë edhe për ditët vijuese, duke krijuar mot shumë të nxehtë dhe me vapë. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHK) temperaturat minimale do...

Nisen për në Kosovë kufomat e 10 viktimave të aksidentit në Kroaci

Trupat e pajetë të 10 bashkatdhetarëve tanë, të cilët humbën jetën tragjikisht nga aksidentin e autobusit në Sllavonski Brod të Kroacisë, tashmë janë nisur për në Kosovë. Bartjen e kufomave po e bëjnë automjetet e kompanisë “Pikëllimi” me seli në...

Diskotekat nuk respektojnë Ditën e Zisë, me të madhe organizojnë ndeja

Sot në Kosovë zyrtarisht është shpallur ditë zie për nder të viktimave të aksidentit të autobusit gjatë ditës së djeshme në Kroaci, ku mbetën të vdekur 10 persona. Megjithëse shumë aktivitete janë pezulluar  ose janë shtyrë për një datë tjetër...

Kosovari rrahet në Shëngjin, hoteli thotë se u përleshen klientët mes vete

Një kosovar është rrahur brutalisht në një hotel në Shëngjin. kosovari është rrahur në prani të gruas së tij e cila ishte shtatzëne. Gazeta Insajderi ka kontaktuar hotelin ku ka ndodhur rrahje për të marrë detaje të tjera, nga hoteli ka...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...