E enjte, 4 Mars, 2021
No menu items!

Kryesore

KQZ me rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve: LVV 49.95 %, PDK 16.9 %, LDK 12.64 % dhe AAK 7.07 %

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit. Lëvizja Vetëvendosje prin me 49.95 për qind, Partia Demokratike me 16.9 për qind, Lidhja Demokratike e Kosovës me 12.64 për qind dhe dhe Aleanca për Ardhmërinë e...

Abazoviq: Gjysma e Malit të Zi nuk po fle, drejtësia ka filluar të funksionojë

Zëvendëskryeministri Dritan Abazoviq shkroi në rrjetet sociale se “gjysma e Malit të Zi nuk po fle”, sepse, siç tha ai, “dora e drejtësisë ka filluar të funksionojë”. Kështu njoftoi me rastin e veprimit të sotëm me emrin e koduar...

Ka vdekur prokurori që po hetonte vjedhjen e 2.1 milion eurove nga Thesari i shtetit

Para pak çastesh ka vdekur prokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovës, Enver Krasniqi, i cili ishte duke e hetuar vjedhjen spektakulare të 2.1 milionë eurove nga Thesari i Shtetit. Siç merret vesh ai ka vdekur para rreth një ore. Ndryshe, vjedhja...

Kastrati: Kurti po e mbivendos veten para interesave të qytetarëve

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qendron Kastrati është deklaruar rreth fituesit të zgjedhjeve të 14 shkurtit. Ai shfaqi shqetësim se si qytetarët e votuan aq shumë liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, për shkak që sipas tij, Albin Kurti angazhim shumë...

Vaksinat anti covid zvogëlojnë rreziqet për zhvillimin e sëmundjeve kronike deri në 80% të rasteve

Vetëm një dozë e vaksinës anti covid nga AstraZeneca apo Pfizer/BioNTech zvogëlon mundësinë për të marrë shërbime mjekësore në më shumë se 80% të raste. Sipas të dhënave nga Shëndeti Publik në Angli (PHE) është bërë e ditur se efekti...

Letra e Albin Kurtit për Erdoganin – Nuk përmendet çështja më e rëndësishme

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka shkruar një letër president turk, Tayyip Erodogan duke e falendëruar për urimin që i ka bërë pas zgjedhjeve të 14 shkurtit ku LVV-ja doli si parti e parë, raporton Gazeta Express. Në...

LVV thotë se ka fituar edhe në bastionin e Nismës, në Malishevë

Nisma Socialdemokrate e Fatmir Limaj edhe pse ndër vite si bastion të saj ka pasur Komunën e Malishevës, në zgjedhjet e fundit të parakohshme parlamentare të 14 shkurtit kjo situatë ka ndryshuar.  Në Malishevë, prin Lëvizja Vetëvendosje me rreth 578...

Numërohen mbi 33 mijë vota nga diaspora, LVV merr mbi 26 mijë vota

Mbi 33 mijë vota nga diaspora janë numëruar deri të mërkurën (sot) në ora 09:00 në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve. Sipas tabelës së rezultateve, nga saktësisht 33 mijë e 488, Lëvizja Vetëvendosje ka marrë gjithsej 26 mijë e 79...

Suspendohet nga detyra e Drejtorit të Përgjithshëm të Sekretariatit të KPK-së, Lavdim Krasniqi

Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK), pas fillimit të procedurës penale ndaj Drejtorit të Përgjithshëm të Sekretariatit (SKPK), Lavdim Krasniqi, me dyshimin për veprat penale Keqpërdorim i pozitës apo autoritetit zyrtar”, “Ushtrimi i ndikimit”, dhe “Dhënia e ndihmës kryesve pas...

Përfundon numërimi i votave me kusht, LVV merr rreth 15 mijë vota

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve mbrëmë ka përfunduar numërimi i votave me kusht dhe atyre të personave me nevoja të veçanta. Pas numërimit të 29 mijë e 490 votave, Lëvizja Vetëvendosje ka dalë e para me 14 mijë e...
- Advertisement -

Lajmet e fundit

Këta janë 120 deputetët e legjislaturës së tetë të Kuvendit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit. Sipas këtyre rezultateve, Lëvizja Vetëvendosje ka...