E shtunë, 23 Tetor, 2021
No menu items!
spot_img

Fun

Testi i Harvardit i vitit 1869: Një numër i vogël njerëzish saktësisht mund t’i përgjigjen kësaj pyetjeje

Lexoni me kujdes detyrën dhe përpiquni t’i jepni përgjigje të saktë Universiteti i Harvardit i njohur në botë prej shumë vitesh, është njëri prej universiteteve më prestigjioze dhe me cilësi më të lartë sa i përket çështjes së arsimit. Disa nga...

Ëndrra e çdo mashkulli, këto janë ushtaret më seksi që ua kanë parë sytë

Kthehemi pas në kohë kur ushtaret vajza zakonisht shërbenin në role ndihmëse dhe ishin larg operacioneve ushtarake gjatë Luftës së Parë dhe të Dytë Botërore. Në ditët e sotme, gratë ushtarake nuk njohin kufij – ato shërbejnë në ushtri, në...

Hera e parë: Një mace pozitive me Covid-19 në Zvicër

Për herë të parë në Zvicër një mace ka rezultuar pozitive për koronavirus. Macet, si qentë, megjithatë nuk besohet se luajnë një rol të madh në përhapjen e virusit Sipas Zyrës Federale për Sigurinë e Ushqimit dhe Çështjeve Veterinare (BLV),...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...