E enjte, 21 Tetor, 2021
No menu items!
spot_img

Fun

I blerë me bitcoin, diamanti në formë dardhe mbi 100 karat u shit për 12 milionë dollarë – atë e pagoi me kriptovaluta

Shtëpia e ankandeve Sotby ka shtuar një diamant prej 101 karatë për 12,3 milionë dollarë dhe atë në kriptovaluta. Diamanti në formë dardhe i është shitur një koleksionisti privat të paidentifikuar, kanë bërë të ditur nga Sotby, Diamanti nga Diakora, është...

I lodhur nga nxehtësia, turku e shndërron kamionin në pishinë

Turku, i cili ishte lodhur nga nxehtësia në rrethin Serik të Antalisë, u flladit në pishinën që ndërtoi duke mbushur trupin e kamionit me ujë. Gökhan Karaman, i cili ishte një fermer në rrethin Çandır të Serikut, u lodh nga...

Gëlltiti marihuanën kur u ndalua nga policia – amerikanit i ngeci droga në fyt, por shpëtohet nga vetë oficeri

Një burrë në Ohio gëlltiti një qese marihuanë gjatë një ndalimi trafiku – por iu mor fryma dhe oficeri duhej t’ia shpëtonte jetën. Sipas medieve të huaja,  videoja e lëshuar të enjten nga Patrulla e Shtetit të Ohios, tregon oficerin...

I lodhur nga nxehtësia, turku e shndërron kamionin në pishinë

Turku, i cili ishte lodhur nga nxehtësia në rrethin Serik të Antalisë, u flladit në pishinën që ndërtoi duke mbushur trupin e kamionit me ujë. Gökhan Karaman, i cili ishte një fermer në rrethin Çandır të Serikut, u lodh...

Hapet pishina më e thellë në botë – mund të luani edhe “rake taqke”

Tashmë shtëpia e rrokaqiellit më të lartë në botë dhe qendra më e madhe në botë, Dubai sapo ka hapur një atraksion tjetër rekord – pishinën më të thellë të zhytjes në botë. Me një thellësi marramendëse prej 60 metrash,...

Qeni takoi për herë të parë zogjtë e pulave, reagimi i tij është fantastik

Golden Bailey Retriever është një nga qentë më të butë që do të shihni ndonjëherë. Pronarët e saj regjistruan takimin e parë të Baileyt me disa pula. Qeni iu afrua në fillim me kuriozitet, por me kujdes, pas së cilës...

Atletet e rralla Nike do të dalin në shitje për 1.2 milion dollarë

Një palë atlete të vrapimit në terren – të bëra me dorë nga bashkëthemeluesi i Nikes, Bill Bowerman – duke shfaqur një “logo prototipi” mund të arrijnë 1.2 milion dollarë në ankand, sipas Sotheby’s. “Këto atlete të rralla të pistave...

Kalaja më e lartë prej rërës e ndërtuar në Danimarkë: Shpenzohet pesë ton material dhe zbukurohet me motive të veçanta

Rreth 4.8 tonë rërë u përdorën për të krijuar një kryevepër në një fshat peshkimi në Danimarkë. Duke ndjekur shembullin e piramidave, artistët bënë kështjellën më të lartë të rërës deri në 21.16 metra. Skulptura, e cila u vendos si...

Ariu relaksohet në pishinën e vogël prapa një shtëpie në Idaho

Një burrë nga Idaho i cili vendosi një pishinë për fëmijë prapa shtëpisë së tij gjatë një vale të nxehtësisë së fundit, u befasura kur kontrolloi kamerën e tij, dhe pa se një ari mori një zhytje relaksuese. Sipas medieve...

Një burrë në Grac të Austrisë “surprizohet” nga një gjarpër që doli nga guaska e tualetit – përfundon në spital

Një burrë u dërgua në një spital në Graz të Austrisë pasi u kafshua nga pitoni i një fqinji ndërsa ishte ulur në një guaskë tualeti. Sipas mediave të huaja,  një incident i çuditshëm ndodhi këtë mëngjes dhe pitoni arriti...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...