E enjte, 11 Gusht, 2022
No menu items!
spot_img

Fun

Kujt i takojnë shpenzimet e dasmës – çifti turk rrahën mes vete pak ditë pas kurorëzimit

U mësua se çifti Ayşenur (23) dhe Sinan A. (24), të cilët u martuan në rrethin Marmaris të Muglas kohët e fundit u rrahën në mes të rrugës për shkak të shpenzimeve të dasmës së tyre. Çifti, së bashku me...

Merkel përjeton siklet gjatë vizitës në SHBA: Mori një doktoraturë nderi, por nuk dinte të vishte uniformën

Kancelarja gjermane, Angela Merkel mori një doktoraturë nderi nga Universiteti Johns Hopkins gjatë vizitës në Uashington, por ajo ishte pak në siklet me atë rast. Gjegjësisht, siç mund të shihet në video, Merkel kishte probleme të vesh një uniformë zyrtare,...

Nusja thirri policinë para kurorëzimit: Nuk dua të martohem, nuk më pëlqen dhëndri

Nusja e ardhshme indiane anuloi dasmën disa minuta para se të mendohej të kurorëzohej me të fejuarin e saj. Ajo telefonoi policinë dhe u tha atyre se nuk i pëlqente burri me të cilin duhej të martohej. Vajza, sipas raporteve...

Një 18-vjeçar po shkon në hapësirë me Jeff Bezos

Ofertuesi i mistershëm i 28 milionë dollarëve për një udhëtim 11-minutësh në buzë të hapësirës së bashku me Jeff Bezos nuk do ta bëjë udhëtimin, njoftoi të enjten kompania e raketave të Bezos Blue Origin. Duke fluturuar në vendin e...

Po ‘fluturojnë’ peshqit? Mos u shqetësoni, është një gjë që ndodh që nga vitet 1950!

Aeroplanët lëshuan mijëra peshq në qindra liqene, pamje që janë kapur dhe të cilat tanimë janë bërë virale. Sipas mediave të huaja, Divizioni i Burimeve të Kafshëve të Egra të Utah javën e kaluar “plotësoi” liqenet, një praktikë që shteti...

Prindërit kinezë lënë adoleshenten rebele në ishullin e pabanuar, për ‘t’i dhënë një mësim’

Policia kineze ka urdhëruar dje prindërit e një vajze 13-vjecare ta marrin atë nga ishulli i pabanuar rreth 1 km larg brigjeve të Kinës, ku e kishin braktisur vetëm me pak ujë dhe disa biskota. Vajza ishte pikasur nga peshkatarët...

Një kopje e pahapur e ‘Super Marios 64’ e vitit 1996 shitet për 1.56 milionë dollarë

Një kopje e pahapur e Super Mario 64 është shitur në një ankand për 1.56 milionë dollarë. Ankandi në Dallas ka thënë se loja e vitit 1996 u shit të dielën, duke thyer kështu rekordin e mëparshëm të çmimit të...

Shkollat angleze u kishin thënë nxënësve: Mund të vini me vonesë të hënën, shijojeni finalen e futbollit!

Fëmijët që e duan futbollin, në disa shkolla angleze të hënën në mëngjes, kanë qenë në gjendje të shkojnë më vonë në klasat e tyre. Dhe kjo, sipas mediave të huaja, ishte bërë në mënyrë që të mund të qëndrojnë...

“Pallati në binarë”, treni 350 milionë dollarësh brenda të cilit nuk mungon asgjë – nga tavani i xhamit e deri të vagonët që zgjerohen...

Koncepti i trenit të ri luksoz brenda vetes ka hapësirë panoramike, ku pjesa e tavanit është e punuar nga xhami e pjesët anësore zgjerohen për të krijuar hapësirë të mjaftueshme si tarraca. Bëhet fjalë për kryeveprën e të birit të...

Policja e pashme kroate tërhoqi vëmendjen e një fotografi në Zagreb

Në Zagreb këto ditë ishte një mot i nxehtë ku temperaturat ishin 38 gradë Celsius. Ishte gjithashtu e nxehtë për oficerët e policisë që ofruan siguri në Katedralen e Zagrebit, e cila u vizitua sot nga kryeministri Andrej Plenkoviq dhe...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...