E enjte, 11 Gusht, 2022
No menu items!
spot_img

Fun

Gjeti një zbrazëtirë pa vetura, piloti adoleshent bën uljen emergjente të aeroplanit në një urë në New Jersey

Një hetim është duke u zhvilluar pasi një aeroplan i vogël bëri një ulje emergjente në një urë në Ocean City, New Jersey të hënën pasdite. Sipas mediave të huaja, incidenti u raportua për herë të parë rreth orës 12:38...

Pas 17 vjetëve përfundoi ndërtimi i banesës më të lartë në BE – apartamenti më i lirë kushton 275 mijë euro

Pas 17 vjetësh, u ndërtua ndërtesa Intempo e lartë 198 metra në Spanjë. Ndërtesa më e lartë e banimit në Bashkimin Evropian ndodhet në vendpushimin e Benidorm, në bregdetin e Mesdheut. Me 198 metra, Intempo është ndërtesa më e lartë...

Dy arinj erdhën të freskoheshin në liqen, pushuesit nuk mund të besonin atë që po shihnin

Një tronditje e vërtetë u përjetua nga të gjithë ata që erdhën të lahen në Liqenin Tahoe të Kalifornisë disa ditë më parë. Gjegjësisht, një ari nënë eci me këlyshin e saj në një plazh me rërë në qytetin e...

Burri në Australi përdorë çarçafët e shtratit në formë litari, për të ikur nga karantina

Një burrë nga Queensland është akuzuar pasi dyshohet se u arratis nga karantina e hotelit duke përdorur një litar të improvizuar të bërë nga çarçafët e shtratit. Sipas medieve të huaja, burri 39-vjeçar kishte mbërritur me një fluturim në Australinë...

Pse francezët pothuajse kurrë nuk thonë “Të dua”?

Pavarësisht se sa janë të dashuruar me njëri-tjetrin – çiftet në Francë shumë rrallë i përdorin fjalët “Të dua”. Autorja kanadeze, Lily Heise shkruan për BBC Travel rreth zakoneve të veçanta të popullit të Francës – një vend ku dashuria nuk...

Peshk i rrallë ngjyra-ngjyra zbulohet në një plazh në Oregon

Një peshk i madh shumëngjyrësh u la në bregdet në Oregon në atë që zyrtarët e akuariumit e quajtën një dukuri të rrallë. Peshku opah 45 kilogramë, i njohur gjithashtu si një peshk hëne, u zbulua në Sunset Beach në...

Jeff Bezos shkoi në hapësirë dhe u kthye – çfarë do të thotë e gjithë kjo?

Jeff Bezos, njeriu më i pasur në botë, shkoi në hapësirë dhe u kthye të martën në mëngjes për 11 minuta përmes sistemit të raketave dhe kapsollave të zhvilluar nga kompania e tij hapësinore, Blue Origin. Krahas multibiliarderit ishin edhe...

Është e mundur që të deheni nga akullorja: Një makinë shndërron alkoolin në akullore

A keni dashur ndonjëherë të hani akullore të bërë nga alkooli? Ndërsa kjo ide ju duket e çmendur dhe e pamundur, por makineria e akullores “Nën Zero” është aty për t’ju përgënjeshtruar. Gjegjësisht, është një pajisje që përdor një teknikë...

KRU “Prishtina” me ekipe shtesë në terren për shkak të përmbytjeve

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, ka njoftuar se pas reshjeve të shiut dhe vërshimeve, janë në gjendje gatishmërie, me të gjitha ekipet e operimit dhe mirëmbajtjes së rrjetit të ujësjellësit dhe kanalizimit në terren. KRU “Prishtina” nuk ka dhënë detaje...

Shoferët shikojnë ndërsa lopët dhe kaubojët enden rrugëve të Alabamas

Shoferët në Alabama të hënën pasdite u përballen me një shfaqje interesante, derisa ishin në veturat e tyre. Sipas mediave të huaja, trafiku u ndal ndërsa lopët – të cilat po ndiqeshin nga një qen – filluan të ecnin përmes...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...