E shtunë, 19 Qershor, 2021
No menu items!
spot_img

Kuriozitete

Momentet tragjike kur pushuesi ‘i guximshëm’ në Bejrut hidhet nga 30 metra, por bie mbi barkën e turistëve poshtë shkëmbit

Këto janë momentet e rënda kur një notar i guximshëm bie nga të paktën 30 metra mbi një barkë të mbushur me njerëz, teksa të tjerë dëshmitarë shikojnë të tmerruar në plazh. Pamjet tregojnë burrin që lëshohet drejt ujit nga...

Nga Nju Jorku në Londër për më pak se katër orë – brenda avionit që lëvizë 2,100 km/orë

Është avioni ultra i shpejtë që mund të vendoset për të revolucionarizuar udhëtimin ajror. United Airlines ka njoftuar se do të blejë 15 aeroplanë supersonikë që mund të arrijnë shpejtësi prej 2,100 km / orë dhe të shkurtojnë kohën që...

Pronari i shtëpisë shkoi për pushime – ja çfarë i bëri ndërtuesi ‘si hakmarrje’ !

Një burrë që është ende me pushime do të kthehet për të gjetur shtëpinë e tij pa çati, pas një grindje me një ndërtues. Sipas mediave të huaja, 40-vjeçari tha se kishte një mosmarrëveshje rreth ndërtimit të shtëpisë në Stoneygate,...

Test psikologjik: Zgjidhni një foto dhe zbuloni se çfarë ju pret këtë verë

Dëshironi të dini se çfarë ju pret këtë verë? Zgjidhni imazhin që ju tërheq më shumë dhe gjeni përgjigjen. Nëse keni zgjedhur: Nr.1 Këtë verë, do të merrni një këshillë tepër të vlefshme nga një i huaj që do t’ju detyrojë të...

Burri pa që furgoni i policisë kishte mbetur i bllokuar në kolonë, shfrytëzoi rastin dhe iku nga ata

Në qytetin rus të Saransk, një furgon policie u mbërthye në një turmë dhe një i arrestuar në pjesën e pasme të furgonit vendosi të shfrytëzonte rastin për të shpëtuar. Ai hapi ngadalë derën e furgonit dhe doli, dhe kur...

Policët në Angli tallen nga qytetarët në mediet sociale, pasi përdorën një kamion të madh për ta sekuestruar një skuter elektrik

Një forcë policie në Angli është përballur me tallje në mediet sociale për përdorimin e një kamioni të madh për ta tërhequr një skuter elektrik. Sipas medieve të huaja, Policia e West Mercia tregoi një fotografi të skuterit i vendosur...

Njerëzit që u bënë “gaz i botës” me veshjet e tyre qesharake

Karakteri i një njeriu shpeshherë gjykohet prej pamjes së jashtme. Në disa fotografi, një detaj shkatërron të gjithë përshtypjen, por për disa nga këto gjëra nuk është e qartë për ne se kush i prodhon, kush i shet dhe kush...

Policia në Londër doli për të shpërndarë turmën, madje i kërcënoi me qen – por kafsha ia nguli dhëmbët në dorë një polici

Ky është momenti kur një polic britanik në Londër kafshohet nga qeni i tij, derisa turma e të rinjve që ishin mbledhur “duartrokisnin” veprimin e kafshës. Videoja është publikuar në Reddit, ku shfaq policin duke i thënë turmës që të...

Një foto e një iluzioni optik nga Parisi hutoi njerëzit!

Iluzioni optik ka hutuar mijëra përdorues të Reddit, e shihni pse? Fotoja e së njëjtës shkrepje nga Parisi tashmë është bërë virale disa herë. “Një iluzion optik në shesh përpara një Salle në Paris”, shkroi një përdorues i Reddit pranë fotos...

Të butë, të dashur, por edhe gjigantë: A do ta mbanit një kafshë të tillë në shtëpi?

Gjigandë, por edhe të dashur e të butë, të cilët nuk janë as të vetëdijshëm për madhësinë e tyre. Shumë njerëz kanë frikë nga kafshët e mëdha dhe të forta. Por në fakt ata shpesh janë thjesht gjigandë të butë që...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Ferrari SF90 vjen si frymëzim për atlete

Puma dhe Ferrari kanë një produkt të përbashkët. Emri i tij është ION F, dhe është një atlete e frymëzuar...