E premte, 24 Qershor, 2022
No menu items!
spot_img

Kuriozitete

Merkel përjeton siklet gjatë vizitës në SHBA: Mori një doktoraturë nderi, por nuk dinte të vishte uniformën

Kancelarja gjermane, Angela Merkel mori një doktoraturë nderi nga Universiteti Johns Hopkins gjatë vizitës në Uashington, por ajo ishte pak në siklet me atë rast. Gjegjësisht, siç mund të shihet në video, Merkel kishte probleme të vesh një uniformë zyrtare,...

Nusja thirri policinë para kurorëzimit: Nuk dua të martohem, nuk më pëlqen dhëndri

Nusja e ardhshme indiane anuloi dasmën disa minuta para se të mendohej të kurorëzohej me të fejuarin e saj. Ajo telefonoi policinë dhe u tha atyre se nuk i pëlqente burri me të cilin duhej të martohej. Vajza, sipas raporteve...

Një 18-vjeçar po shkon në hapësirë me Jeff Bezos

Ofertuesi i mistershëm i 28 milionë dollarëve për një udhëtim 11-minutësh në buzë të hapësirës së bashku me Jeff Bezos nuk do ta bëjë udhëtimin, njoftoi të enjten kompania e raketave të Bezos Blue Origin. Duke fluturuar në vendin e...

Prindërit kinezë lënë adoleshenten rebele në ishullin e pabanuar, për ‘t’i dhënë një mësim’

Policia kineze ka urdhëruar dje prindërit e një vajze 13-vjecare ta marrin atë nga ishulli i pabanuar rreth 1 km larg brigjeve të Kinës, ku e kishin braktisur vetëm me pak ujë dhe disa biskota. Vajza ishte pikasur nga peshkatarët...

Një kopje e pahapur e ‘Super Marios 64’ e vitit 1996 shitet për 1.56 milionë dollarë

Një kopje e pahapur e Super Mario 64 është shitur në një ankand për 1.56 milionë dollarë. Ankandi në Dallas ka thënë se loja e vitit 1996 u shit të dielën, duke thyer kështu rekordin e mëparshëm të çmimit të...

Shkollat angleze u kishin thënë nxënësve: Mund të vini me vonesë të hënën, shijojeni finalen e futbollit!

Fëmijët që e duan futbollin, në disa shkolla angleze të hënën në mëngjes, kanë qenë në gjendje të shkojnë më vonë në klasat e tyre. Dhe kjo, sipas mediave të huaja, ishte bërë në mënyrë që të mund të qëndrojnë...

“Pallati në binarë”, treni 350 milionë dollarësh brenda të cilit nuk mungon asgjë – nga tavani i xhamit e deri të vagonët që zgjerohen...

Koncepti i trenit të ri luksoz brenda vetes ka hapësirë panoramike, ku pjesa e tavanit është e punuar nga xhami e pjesët anësore zgjerohen për të krijuar hapësirë të mjaftueshme si tarraca. Bëhet fjalë për kryeveprën e të birit të...

I blerë me bitcoin, diamanti në formë dardhe mbi 100 karat u shit për 12 milionë dollarë – atë e pagoi me kriptovaluta

Shtëpia e ankandeve Sotby ka shtuar një diamant prej 101 karatë për 12,3 milionë dollarë dhe atë në kriptovaluta. Diamanti në formë dardhe i është shitur një koleksionisti privat të paidentifikuar, kanë bërë të ditur nga Sotby, Diamanti nga Diakora, është...

I lodhur nga nxehtësia, turku e shndërron kamionin në pishinë

Turku, i cili ishte lodhur nga nxehtësia në rrethin Serik të Antalisë, u flladit në pishinën që ndërtoi duke mbushur trupin e kamionit me ujë. Gökhan Karaman, i cili ishte një fermer në rrethin Çandır të Serikut, u lodh nga...

Gëlltiti marihuanën kur u ndalua nga policia – amerikanit i ngeci droga në fyt, por shpëtohet nga vetë oficeri

Një burrë në Ohio gëlltiti një qese marihuanë gjatë një ndalimi trafiku – por iu mor fryma dhe oficeri duhej t’ia shpëtonte jetën. Sipas medieve të huaja,  videoja e lëshuar të enjten nga Patrulla e Shtetit të Ohios, tregon oficerin...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...