E shtunë, 19 Qershor, 2021
No menu items!
spot_img

Kuriozitete

Kjo duhet të jetë vrima më e vogël që ka “gëlltitur” një makinë të tërë ndonjëherë

Natyra ka aftësinë për të qenë edhe “e pamëshirshme” kur nuk e pret. Dhe këtë, sipas mediave të huaja, e tregojnë edhe disa pamje nga Ghatkopar West, Mumbai – Indi. Siç edhe mund të shihet, aty tregohet një gropë e vogël...

Së shpejti autobusi “dron” që bart deri në 40 persona – fluturimi do të kushtojë sa një biletë treni

Ndërsa Uber Elevate planifikon të nisë një shërbim taksi ajror për deri në katër pasagjerë në vitin 2023, një kompani fillestare në Nju Jork po mendon për diçka më të madhe – duke zhvilluar një autobus dron që bart...

Ariu shfaqet në rrugën Zhur – Dragash

Në rrugën Zhur-Dragash të dielën është parë një ari. Në një video të postuar nga TV Prizreni, ariu po ngjitej nga rruga në bjeshkë i pa shqetësuar derisa veturat po kalonin andej pari. Shfaqja e ariut në komunat e rajonit të...

Joe Biden i dhuron Boris Johnsonit një biçikletë me ngjyra të flamurit të Britanisë së Madhe

Në samitin e sivjetmë të G7-së që po mbahet në Britani të Madhe, presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, i ka dhuruar kryeministrit britanik Boris Johnson një biçikletë me ngjyra dhe flamurin e Britanisë së Madhe. Edhe pse për...

“Mami me shumë detyra” u bë hit, ajo mbajti foshnjën me njërën dorë, kapi topin me tjetrën

San Diego Padres humbi kundër Chicago Cubs të mërkurën, por kjo nuk e ndaloi një tifoze, një nënë, të bëhej virale në mediat sociale. Një nënë nga Kalifornia u bë hit pasi ajo u filmua duke kapur një top me...

Ai e kishte fotografuar, edhe pse nuk e kishte parë leopardin! A mund ta dalloni ju?

I fshehur në këtë fotografi është një leopard që është maskuar natyrshëm në pjesën e jashtme të Jaipur, India perëndimore. Sipas mediave të huaja, imazhi u kap nga fotografi amator Abhinav Garg ndërsa ishte në një udhëtim në Aravali Hills...

A ekziston në të vërtetë “Planeti i Nëntë”?

Gjëra të çuditshme po ndodhin në skajet e jashtme të sistemit tonë diellor. Një objekt deri në dhjetë herë më shumë se madhësia e Tokës po tërheq të tjerët drejt tij. A është ai një planet, apo diçka tjetër? Percival...

Të gjithë po qeshin me veprimin e këtyre njerëzve

I gjithë interneti qesh me këta “gjeni”. Ekziston një vijë e hollë midis këmbënguljes dhe kokëfortësisë. Një shembull i vërtetë i kësaj janë këta gjeni që vendosën të vendosnin një pjesë të madhe mobilieve në një bagazh jo aq të gjerë. Mund...

Monedha e arit shitet për një rekord botëror prej 18.9 milionë dollarë

Një nga monedhat e fundit të arit të goditura ndonjëherë për qarkullim në SHBA u shit të martën për një rekord prej 18.9 milionë dollarësh në New York. “Double Eagle” e jashtëzakonshme dhe e rrallë e vitit 1933, tani është...

Burri varrosi macen e fqinjës së tij duke menduar se ishte e tija

Një burrë u turpërua pasi varrosi macen e fqinjës të tij, pasi mendoi gabimisht se macja ishte e tij. Sipas The Mirror,  duke ndarë historinë e tij në mënyrë anonime, burri tha se kafsha e tij shtëpiake e preferuar me emrin...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Ferrari SF90 vjen si frymëzim për atlete

Puma dhe Ferrari kanë një produkt të përbashkët. Emri i tij është ION F, dhe është një atlete e frymëzuar...