E shtunë, 19 Qershor, 2021
No menu items!
spot_img

Kuriozitete

Shtëpitë në Holland nuk kanë perde. Perse?

Për shumë vizitorë, teksa enden rrugëve mahnitëse të Amsterdamit apo qyteteve të tjera, një nga zbulimet më interesante është fakti se mund të shohin lehtësisht brenda shtëpive të hollandezëve. Kjo për faktin se vendasit nuk i mbyllin perdet, nuk...

Plot 1.75 metra! Rapunzeli i jetës reale: Vajza që për 15 vjet nuk i ka prerë kurrë flokët (FOTO)

Jo domosdoshmërisht i duhet të lëshojë flokët e saj jashtë kështjellës, që princi të mund të ngjitet, por sidoqoftë 31-vjeçarja nga Gjermania, Stefanie Classen njihet si Rapunzel. Flokët e Classen-it janë plot 175 centimetra të gjatë, saktësisht 7 centimetra më...

Djali që ngiste ekskavatorin për të çliruar anijen Ever Given thotë se ai bëri vetëm 3 orë gjumë në natë dhe nuk është paguar...

Kur operatori i ekskavatorit Abdullah Abdul-Gawad mësoi se kishte një emergjencë në Kanalin e Suezit, ai mendoi se do të thoshte se ai nuk do të kishte punë atë ditë. Në vend të kësaj, orët përpara – dhe pesë ditët...

Griezmann i Barçës bën “hat trick” me fëmijën e tretë të lindur në të njëjtën ditë!

Sulmuesi i Barcelonës Antoine Griezmann është një fitues i Kupës së Botës me Francën, por ai është qartësisht edhe një planifikues i madh i familjes. Ai është bërë baba për herë të tretë. Të gjithë fëmijët e tij kanë...

Asteroidi që vrau dinosaurët krijoi pyllin e Amazonës

Shkencëtarët besojnë se pyjet tropikale të tanishme në rajonin e Amazonës u krijuan pas një ndikimi të madh asteroidi që mendohej se ishte përgjegjës për fundin e epokës së dinosaurëve. Para se asteroidi të godiste Gadishullin Jukatan në Meksikën e...

Një foto e pazakontë është realizuar në Mars

NASA së fundmi lëshoi ​​foto të reja nga Marsi të bëra nga roveri i saj Perseverance dhe një foto duket se i ka hutuar njerëzit aq shumë, sa NASA ka vendosur të shpjegojë se për çfarë bëhet fjalë. Gjegjësisht, në...

Milano, qyteti ku gjithmonё duhet tё rrini tё buzёqeshur

Nё qytetin italian Milano ekziston njё kërkesë ligjore, secili duhet të buzëqesh në çdo kohë, përveç në funerale apo spitale. Çfarë ёshtё kjo fytyrё e ngrysur?, thonё aty, nuk lejohet. Në Milano, ligji të detyron të buzëqeshësh. Ky ligj ishte...

Will.I.Am prezanton Xupermask, maskёn e parё tё “zgjuar” në botë

Frontmani i grupit elektronik Black Eyed Peas është personi që qëndron pas "maskës së zgjuar" të parë në botë. E ardhmja është tani - dhe Will.I.Am është këtu për ta ndihmuar atë. Maska e modeluar nga HEPA ёshtё me...

Disa gjëra interesante që ndodhin në trupin tuaj kur flini

Gjumi është i rëndësishëm për shëndetin tonë, gjë të cilën e kuptojmë pas një dite të lodhshme. Por, çfarë ndodh më trupin tonë gjatë kohës që flemë? ‘Bright Side’ ka renditur disa gjëra që i ndodhin trupit kur është...

A keni dёgjuar pёr kёtё ligj të çuditshëm në Mbretërinë e Bashkuar?

Ligjet nё Mbretёrinё e Bashkuar nga vitet 1300 janë akoma në fuqi dhe sistemi i tyre juridik është produkt shekullor i ligjeve që janë bërë, ndryshuar dhe anuluar. Por disa mbeten nё fuqi pavarësisht thirrjeve që ato të shfuqizohen.  A...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Ferrari SF90 vjen si frymëzim për atlete

Puma dhe Ferrari kanë një produkt të përbashkët. Emri i tij është ION F, dhe është një atlete e frymëzuar...