E shtunë, 25 Mars, 2023
No menu items!
spot_img

Kuriozitete

Për herë të parë shkencëtarët kanë zbuluar dritë pas një vrime të zezë

Për herë të parë, shkencëtarët kanë zbuluar dritë nga prapa një vrime të zezë dhe ajo dritë përmbush një parashikim të rrënjosur në teorinë e relativitetit të përgjithshëm të shkencëtarit Albert Einstein. Sipas CNN, astrofizikani i Universitetit Stanford, Dan Wilkins dhe...

Ndërtuesi i zemëruar “shkatërroi” ndërtesën e re me ekskavator – krejt shkaku i një borxhi të pronarit

Një ndërtues i zemëruar (47) i shkaktoi dëme ndërtesës së re prej gati gjysmë milioni funte duke i shkatërruar me një ekskavator apartamentet e reja. Sipas the sun, ndërtuesi nga Bloomberg në jug të Gjermanisë ishte zemëruar me klientin...

“Pema e jetës” rritet në një ishull me kripë në mes të Detit të Vdekur

Një pemë e thatë që duket se rritet në një ishull me kripë të bardhë në mes të Detit të Vdekur nuk është një pamje që mund të pritej, por është pikërisht skena e dëshmuar nga turistët jo shumë...

Elon Musk zbulon se sa Bitcoin posedon Tesla

Kompania e tij hapësinore SpaceX gjithashtu ka blerë Bitcoin.  Në përgjigje të një vlerësimi nga investitori i Tesla, Dave Lee për sasinë e Bitcoin nga Telsa, Elon Musk kohët e fundit zbuloi se kompania e tij zotëron më pak se...

Punëtori gjerman që nuk u pagua për punën e bërë, shkatërroi apartamentet me një ekskavator

Ky është momenti tronditës kur një ndërtues në Gjermani shkatërroi disa apartamente të reja me një ekskavator pasi dyshohet se nuk u pagua nga zhvilluesi. Sipas medieve të huaja, në pamjet e shpërndara në internet, automjeti i verdhë Volvo, mund...

“Pema e jetës” rritet në një ishull me kripë në mes të Detit të Vdekur

Një pemë e thatë që duket se rritet në një ishull me kripë të bardhë në mes të Detit të Vdekur nuk është një pamje që mund të pritej, por është pikërisht skena e dëshmuar nga turistët jo shumë...

Dy franceze konvertohen në islam pas qëndrimit në xhaminë e fshatit Strellc i Epërm në Deçan

Paketimi i katër kostumeve të banjës për një pushim njëjavor mund të duket si mbingarkesë. Sidomos kur udhëtimi përfshin një rritje prej 80 kilometrave nëpër një nga rajonet që më së shumti përjeton ditë me shira në Spanjë. Gjarpërinjtë lënë...

Ky burrë ka gjetur një metodë të çuditshme të mbrojtjes nga dielli në Mal të Zi

Edhe zogjtë në degë e dinë se sa e rëndësishme është të mbrohen mirë nga dielli. Edhe pse shumica e njerëzve kërkojnë çadra, kapele dhe kremra me faktorë mbrojtës, ka edhe njerëz që nuk i dëgjojnë rekomandimet e ekspertëve. Por kanë...

Kurrë mos thuaj kurrë – Amerikania fitoi 250 mijë dollarë përmes “Gërvisht dhe fito”

Për ata që mendojnë se fati i tyre është kundër tyre, mos thuaj kurrë. Një shofere e Uber Eats nga Maryland dhe nënë e pesë fëmijëve është pasurua pasi bleu një biletë lotarie që i solli 250 mijë dollarë. Fituesja,...

Agjentët amerikanë të DEA-s kapin kokainë të maskuar si ëmbëlsirë

Një burrë dhe grua u arrestuan në Maine pas zbulimit të kokainës së maskuar si një tortë, sipas Agjencisë së Zbatimit të Drogës në Maine. Duke vepruar në bazë të informacionit të marrë nga burime anonime, agjentët ndaluan një automjet...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...