E martë, 18 Maj, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Kuriozitete

Momenti kur tre peshkaqenë të uritur “fërkohen” për varkën e peshkatarit, ndërsa kërkojnë ushqim

Disa pamje të publikuara në internet thuhet se tregojnë “takimin midis peshkatarëve dhe tre peshkaqenëve të mëdhenj” që zhyten varkën e tij ndërsa kërkojnë ushqim. Sipas medieve të huaja, peshkaqenët u panë duke notuar dhe duke ngrënë plankton në sipërfaqen...

Donin të bënin një video për TikTok, dy nxënëse ruse i vunë flakën gati 200 tonë kashte

Dy vajza në Rusi i vunë flakën gati 200 tonë kashte, duke shkaktuar dëme të mëdha, ndërsa përpiqeshin të bënin një video për TikTok. Sipas medieve të huaja, rreth 195 ton kashtë u tha se ishin djegur në zonën rurale...

Donin të bënin një video për TikTok, dy nxënëse ruse i vunë flakën gati 200 tonë kashte

Dy vajza në Rusi i vunë flakën gati 200 tonë kashte, duke shkaktuar dëme të mëdha, ndërsa përpiqeshin të bënin një video për TikTok. Sipas medieve të huaja,  rreth 195 ton kashtë u tha se ishin djegur në zonën rurale...

Imazhet e disa njerëzve që bënë gabimet më të “mëdha” në jetën e tyre

Një person mesatarisht merr mijëra vendime në ditë. Prandaj është e drejtë të thuhet se një numër i madh i tyre mund të jetë i gabuar. Disa prej tyre mund të jenë gjëra të vogla, si përgjigja e gabuar në një...

Fitoi 26 milionë dollarë në lotari, biletën fituese gruaja nga Kalifornia thotë se e shkatërroi pa qëllim – e harroi në xhepin e xhinseve...

Një grua që kishte blerë biletën fituese të lotarisë “Super Lotto Plus” në një pompë të derivate në Kaliforni gjatë vitit të kaluar, thotë se aksidentalisht e kishte shkatërruar duke e harruar në xhepin e xhinseve që i kishte...

Burri nga Australia shkoi në bodrum dhe u trondit nga pamja, gjeti pitonin gjigant

Australiani mbeti në shok kur pa në bodrum një piton të lakuar prej tre metrash. Robin Ford u shtang kur pa një piton të madh diamanti të mbështjellë në murin e bodrumit të shtëpisë së tij në Sidnei. Edhe pse nuk...

Austriakja bëhet hit në internet për shkak të fleksibilitetit të saj

Stefanie Millinger nga Austria u bë hit në mediat sociale. Instagrami i saj është plot me foto dhe video që tregojnë se sa fleksibël është ajo. 28-vjeçarja austriake e përdredh trupin e saj në mënyra të paimagjinueshme, dhe ajo gjithashtu...

Shitet në ankand diamanti më i madh në histori, vlera e tij kap vlerën e 14 milionë dollarëve

Diamanti më i madh në histori është shitur sot në një ankand në Gjenevë dhe atë për 14 milionë dollarë, ka njoftuar sot shtëpia e ankandeve Christies. Ky diamant prej rreth 100 karatë është i bërë nga një diamant i...

I moshuari nga Kosova që këtë vit agjëroi Ramazanin e 75-të

Mbrëmja e sotme shënon përfundimin e muajit të shenjtë të Ramazanit, e për Vehbi Hashanin ky bëhet Ramazani i 75-të që agjëron. Haxhiu Bihu, siç e njohin ndryshe në Obiliq të Kosovës, është 87-vjeçar dhe agjërimin për herë të parë...

Çifti i moshuar kërcen me shpirt të plotë

Në një video që është bërë virale në mediat sociale, një çift i moshuarish kërceu me shpirt të plotë. Interneti e donte atë. Një video e një çifti të moshuarish duke kërcyer me shpirt të plotë ka bërë përshtypje në...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Richard Mille prezantoi një orë dore që kushton 821 mijë euro

Partneriteti i McLaren me Richard Mille ka rezultuar në një orë të re të shtrenjtë. Është një model RM 40-01...