E shtunë, 31 Korrik, 2021
No menu items!
spot_img

Fun

Dy franceze konvertohen në islam pas qëndrimit në xhaminë e fshatit Strellc i Epërm në Deçan

Paketimi i katër kostumeve të banjës për një pushim njëjavor mund të duket si mbingarkesë. Sidomos kur udhëtimi përfshin një rritje prej 80 kilometrave nëpër një nga rajonet që më së shumti përjeton ditë me shira në Spanjë. Gjarpërinjtë lënë...

Ky burrë ka gjetur një metodë të çuditshme të mbrojtjes nga dielli në Mal të Zi

Edhe zogjtë në degë e dinë se sa e rëndësishme është të mbrohen mirë nga dielli. Edhe pse shumica e njerëzve kërkojnë çadra, kapele dhe kremra me faktorë mbrojtës, ka edhe njerëz që nuk i dëgjojnë rekomandimet e ekspertëve. Por kanë...

Kurrë mos thuaj kurrë – Amerikania fitoi 250 mijë dollarë përmes “Gërvisht dhe fito”

Për ata që mendojnë se fati i tyre është kundër tyre, mos thuaj kurrë. Një shofere e Uber Eats nga Maryland dhe nënë e pesë fëmijëve është pasurua pasi bleu një biletë lotarie që i solli 250 mijë dollarë. Fituesja,...

Agjentët amerikanë të DEA-s kapin kokainë të maskuar si ëmbëlsirë

Një burrë dhe grua u arrestuan në Maine pas zbulimit të kokainës së maskuar si një tortë, sipas Agjencisë së Zbatimit të Drogës në Maine. Duke vepruar në bazë të informacionit të marrë nga burime anonime, agjentët ndaluan një automjet...

Gjeti një zbrazëtirë pa vetura, piloti adoleshent bën uljen emergjente të aeroplanit në një urë në New Jersey

Një hetim është duke u zhvilluar pasi një aeroplan i vogël bëri një ulje emergjente në një urë në Ocean City, New Jersey të hënën pasdite. Sipas mediave të huaja, incidenti u raportua për herë të parë rreth orës 12:38...

Pas 17 vjetëve përfundoi ndërtimi i banesës më të lartë në BE – apartamenti më i lirë kushton 275 mijë euro

Pas 17 vjetësh, u ndërtua ndërtesa Intempo e lartë 198 metra në Spanjë. Ndërtesa më e lartë e banimit në Bashkimin Evropian ndodhet në vendpushimin e Benidorm, në bregdetin e Mesdheut. Me 198 metra, Intempo është ndërtesa më e lartë...

Dy arinj erdhën të freskoheshin në liqen, pushuesit nuk mund të besonin atë që po shihnin

Një tronditje e vërtetë u përjetua nga të gjithë ata që erdhën të lahen në Liqenin Tahoe të Kalifornisë disa ditë më parë. Gjegjësisht, një ari nënë eci me këlyshin e saj në një plazh me rërë në qytetin e...

Burri në Australi përdorë çarçafët e shtratit në formë litari, për të ikur nga karantina

Një burrë nga Queensland është akuzuar pasi dyshohet se u arratis nga karantina e hotelit duke përdorur një litar të improvizuar të bërë nga çarçafët e shtratit. Sipas medieve të huaja, burri 39-vjeçar kishte mbërritur me një fluturim në Australinë...

Pse francezët pothuajse kurrë nuk thonë “Të dua”?

Pavarësisht se sa janë të dashuruar me njëri-tjetrin – çiftet në Francë shumë rrallë i përdorin fjalët “Të dua”. Autorja kanadeze, Lily Heise shkruan për BBC Travel rreth zakoneve të veçanta të popullit të Francës – një vend ku dashuria nuk...

Peshk i rrallë ngjyra-ngjyra zbulohet në një plazh në Oregon

Një peshk i madh shumëngjyrësh u la në bregdet në Oregon në atë që zyrtarët e akuariumit e quajtën një dukuri të rrallë. Peshku opah 45 kilogramë, i njohur gjithashtu si një peshk hëne, u zbulua në Sunset Beach në...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Zjarri në malet e Rugovës është lokalizuar por ende nuk është shuar, Policia apel qytetarëve të jenë të kujdesshëm

Policia e Kosovës, KFOR-i me helikopterë, Forca e Sigurisë së Kosovës dhe njësitë tjera relevante janë në Shtupeq të...