E enjte, 25 Shkurt, 2021
No menu items!

Kriptovaluta

Sekretarja amerikane e Thesarit: Bitcoin nuk është efikas për pagesa dhe i rrezikshëm për publikun

Sekretarja amerikane e Thesarit, Janet Yellen ka lëshuar ​​një paralajmërim në lidhje me rreziqet që paraqet Bitcoin për investitorët dhe për publikun. Sipas Yellen, mbetet pikëpyetje në lidhje me legjitimitetin dhe stabilitetin e kriptovalutës. “Unë nuk mendoj se Bitcoin përdoret gjerësisht...

Bitcoin me një tjetër rekord, vlera e kriptovalutës arrin në 57 mijë dollarë

Vlera e bitcoin ka shënuar sot një rritje tjetër rekord, që konsiderohet si rekordi më i madh gjatë këtij viti i kësaj kriptovalute – duke arritur në 57 mijë dollarë. Për 2.5 për qind është rritur vlera e bitcoin duke...

Bitcoin arrin një rekord prej rreth 50,000 dollarësh – merr mbështetje nga disa kompani të Fortune500

Bitcoin arriti një rekord të ri rekord prej rreth 50 mijë dollarësh, pasi disa nga kompanitë kryesore Fortune500 i dhanë mbështetje kriptovalutës. Sipas CoinMarketCap, kjo kriptovalutë u tregtua me 49,708.58 dollarë, ku arriti çmimin më të lartë të të gjitha...

Vlera e Bitcoinit afër nivelit prej 50 mijë dollarëve

Bitcoin e kishte filluar vitin 2021 me një rritje të fortë, por vlera e kësaj nuk kishte qenë e qëndrueshme pasi pati një rënie të theksuar. Mirëpo, kjo kriptovalutë ka filluar ta merr veten. Sipas CoinMarketCap, përcjell Telegrafi, Bitcoin po tregtohet...

Bitcoini harxhon më shumë rrymë sesa shteti i Argjentinës

Bitcoin harxhon më shumë elektricitet se sa i gjithë shteti i Argjentinës, sipas një analize të nxjerre nga Universiteti i Cambridge. “Miniera” për kriptovalutën është e etur për energji, duke përfshirë llogaritjet e rënda kompjuterike për të verifikuar transaksionet. Studimi i...

Lajm i mirë për përdoruesit e monedhave digjitale, rritet vlera e kësaj kriptovalute

Përdoruesit e monedhave digjitale kanë marrë edhe një lajm tjetër të mirë në lidhje me vlerën e tyre. Kjo pasi që është rritur vlera e kriptovalutës Ether, e cila tani mund të këmbehet me 1.476 dollarë. Vlera e Ether është rritur...
- Advertisement -

Lajmet e fundit

Sulmohet fizikisht gazetari Visar Duriqi

Gazetari i Insajderit, Visar Duriqi, është sulmuar fizikisht mbrëmë në mesnatë. Duriqi ka thënë se është sulmuar nga tre persona...