E hënë, 6 Shkurt, 2023
No menu items!
spot_img

Kriptovaluta

Musk ka një mesazh për poseduesit e Dogecoin që dëshirojnë të fitojnë shumë para

CEO i Teslas, Elon Musk së fundmi u bëri thirrje ndjekësve të tij të heqin një botëkuptim qendror përmes rrjeteve sociale. Miliarderi publikoi një meme me temë Matrix që tregon Neo duke pyetur një Morbeus të Shiba Inu nëse do...

Gjendet i vdekur miliarderi i Bitcoinit, tregu i kriptomonedhave rrezikon të zhduket

Miliarderi i Bitcoin dhe themeluesi i shkëmbimeve të kriptomonedhave Mircea Popescu raportohet se është gjetur i mbytur në brigjet e Kosta Rikës, sipas një raporti të shkurtër dhe mjaft të paqartë nga stacioni televiziv vendas Teletica. Sipas raportit, Agjencia e...

Bitcoin po bëhet monedha e dytë zyrtare në El Salvador

Presidenti i El Salvadorit, Nayib Bukele njoftoi përmes një video-mesazhi në një konferencë të Bitcoinit në Miami, se do të miratojë projekt-ligjin që kriptovalutat t’i legalizojë në kombin e Amerikës Qendrore. Presidenti 39-vjeçar e karakterizoi atë si një ide që...

Çmimi i Bitcoin vazhdon të bjerë, duke tërhequr me vete kriptovalutat e tjera

Pas një rikuperimi të shkurtër, Bitcoin ra përsëri dhe tani ishte nën 39, 000 dollarë, por ndryshon shumë nga minuta në minutë. Bitcoin dhe shumë monedha të tjera ranë pas njoftimit të Biden të premten. Pasi çmimi i Bitcoin u stabilizua...

Elon Musk: Dogecoin mund të jetë e ardhmja

Në një bisedë me TMZ, Elon Musk u pyet për kriptovalutat. “Është plotësisht e mundur që kriptovaluta të bëhet monedha e ardhshme në të gjithë botën”, thotë miliarderi. Musk u pyet më pas nëse ai besonte se kriptomonedha e tij e...

11 milionë euro për rrymën e serbëve, qindra pajisje që prodhojnë kryptovaluta në veri

Komisioni parlamentar për Ekonomi ka marrë vendim sot që edhe për 6 muajt e ardhshëm, KOSTT t’i mbulojë shpenzimet e energjisë elektrike në katër komunat me shumicë serbe në veri të vendit. Kjo pritet t’u shkojë për shtati më së...

Policia shqiptare në kërkim të 28 vjeçarit turk me 2 miliardë dollarë

Në Shqipëri policia është vënë në kërkim të shtetastit turk Faruk Ozer, themelues i një platforme online për këmbimin e kriptovalutave, Thodex, i cili rezulton të ketë mbyllur aktivitetin pasi ka grumbulluar një shumë prej 2 miliard dollarësh nga...

Bitcoin dhe kriptovalutat e tjera shënuan rënie në vlerë

Bitcoin bie me gati 15 për qind Shumë kriptovaluta u “shembën” masivisht të dielën. Bitcoin, më e vjetra dhe më e njohura nga të gjitha monedhat digjitale, shënoi rënie me rreth 15 për qind. Monedha e dytë më e madhe...

A janë monedhat dixhitale e ardhmja e financave? – Coinbase bëhet startup-i i parë që regjistrohet në tregun e aksioneve

Kriptovaluta Coinbase vlerësohet më shumë se gjigandi i naftës BP. Coinbase, një startup i San Franciskos që lejon njerëzit të blejnë dhe shesin monedhën dixhitale, u bë kompania e parë e madhe e kriptomonedhave që doli në publik kur bëri...

Southampton kalon në tjetër nivel – bonuset e lojtarëve do të jepen me kriptovaluta

Lojtarët e Southampton thuhet se do të kenë mundësi që bonuset t’u paguhen me Bitcoin si pjesë e një marrëveshje të re sponsorizimi. The Saints kanë arritur një marrëveshje tre-vjeçare me Coingaming Group, pas një mandati njëvjeçar me kompaninë për...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...