E enjte, 1 Dhjetor, 2022
No menu items!
spot_img

Bujqësi

Ministria e Bujqësisë pranon se kanabisi në serat e domatave është mbjellë me leje të Policisë

Ministria e Bujqësisë u detyrua të heqë një video, ku duken disa bimë të dyshuara si kanabis në mes të perimeve të tjera në serat e Qendrës së Transferimit të Teknologjive Bujqësore në Lushnjë. E njëjta video u përcoll për...

Fillon shpërndarja e 20 milionë eurove për 19 mijë fermerë

Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti ka njoftuar se ka nisur shpërndarja e 20 milionë eurove për 19 mijë fermerët. Sipas Hotit, deri në fund të javës do të kryhen plotësisht këto pagesa. “Në Programin për Rimëkëmbje Ekonomike, kemi dyfishuar subvencionet në...

Prezantohet master-plani prej 600 milionë euro, për ujitjen e tokave bujqësore të Kosovës

Në një konferencë të mbajtur online, Projekti për Bujqësi dhe Zhvillim Rural (ARDP) i financuar nga Banka Botërore dhe i zbatuar nga Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, prezantuan sot strategjinë kombëtare për ripërtëritjen e sistemit të ujitjes...

Evakuohen 6 familje në Drenas, si pasojë e vërshimeve

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, menjëherë pas formimit të Qendrës Operative Emergjente, ka dal në teren për të parë nga afër dëmet e shkaktuara nga të reshurat e shiut. Lladrovci, u ka bërë thirrje qytetarëve që të jenë...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...