E diel, 22 Maj, 2022
No menu items!
spot_img

Covid-19

Shqipëria arrin marrëveshje me Pfizer, vaksinimi anti-Covid nis në janar

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka njoftuar se është arritur një marrëveshje me Pfizer për të nisur vaksinimin në muajin janar. “Në kushtet skajshmërisht të vështira si pasojë e kërkesës globale marramendëse dhe sasisë ende tejet të vogël të prodhimit,...

Prokuroria e Mitrovicës nis mbledhjen e informatave për hyrjen e vaksinave anti-Covid në veri

Prokuroria e Mitrovicës ka nisur mbledhjen e informatave për mënyrën dhe sa doza të vaksinës kanë hyrë në veri dhe përmes cilave rrugë kanë hyrë ato. Kryeprokurori I Prokurorisë Themelore të Mitrovicës, Shyqri Syla përmes telefonit ka konfirmuar për Kohën...

COVID-19, vdes mjeku nga Ferizaj

Spitali Rajonal i Ferizajt sot humbi specialistin e anesteziologjisë, Afrim Tasholli, si pasojë e infeksionit me SARS-CoV-2. Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur drejtori i Spitalit Rajonal të Ferizajt, Jeton Zeqiri. Zeqiri e kujtoi Tashollin si një...

12 të vdekur dhe 271 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë, 12 persona kanë vdekur si pasojë e virusit COVID-19. Gjatë kësaj kohe edhe 271 raste të reja me këtë virus janë raportuar në vend. Një gjë e tillë është bërë e ditur nga Instituti...

Zyrtare: Këto janë masat e reja nga Qeveria, orari i lëvizjes zgjatet deri në ora 20:00

Qeveria në detyrë e Kosovës ka miratuar masat e reja për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Në bazë të këtyre masave nuk është hequr kategorizimi i komunave. Orari i lëvizjes së qytetarëve si dhe orari i veprimtarisë së lokaleve të gastronomisë...

Mbi 11 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Po vazhdon situata alarmante në Kosovë sa i përket pandemisë, ku vetëm sipas raportit të fundit të IKSHPK-së, janë raportuar edhe 345 raste pozitive. Kështu numri total i rasteve aktive në tërë Kosovën ka arritur në 11.208. Po ashtu kanë vdekur...

Mbi 76 milionë raste me Covid-19 ne mbare boten

Numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19) ne mbare boten ka arritur ne mbi 76 milionë, sipas faqes se internetit “Worldometer”, e cila përpilon te dhënat ne lidhje me pandeminë. Sipas faqes se internetit “Worldometer”, e cila përpilon te...

Izrael, Netanyahu vaksinohet i pari kundër COVID-19 para kamerave

Kryeministri izraelit Benyamin Netanyahu dhe ministri i Shëndetësisë Yuli Edelstein morën vaksinën e zhvilluar nga Pfizer dhe BioNTech në një transmetim të drejtpërdrejtë. Në Izrael, vaksina e parë kundër COVID-19 u mor fillimisht nga Netanyahu dhe më pas nga Edelstein...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...