E enjte, 4 Mars, 2021
No menu items!

Burri nga Teksasi me zemër të madhe, nuk mund të shikonte mijëra qytetarë duke u “ngrirë” – lokalet e tij i shndërroi në strehimore

Duhet lexuar

Qeveria Britanike i konfirmon Dhomës Britanike të Tregtisë në Shqipëri mbështetjen me vaksina për vendet e Ballkanit perëndimor(DOKUMENTI)

Anëtarja e Parlamentit britanik Wendy Morton, njëherazi edhe Ministre për Fqinjësinë Europiane, i është përgjigjur me nota optimiste Presidentit...

Pak njerëz e kanë besuar këtë rikthim te Barcelonës: Gara për titull, finalist në Kupën e Mbretit, dhe një president afër për t’i udhëhequr

Barcelona, ​​për herë të dytë brenda një javë fitoi kundër Sevillas, duke treguar se ata janë një ekip i...

Top 10 më të votuarit në zgjedhjet parlamentare 2021

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e zgjedhjeve të parakohshme për vitin 2021. Në këto zgjedhje, personi më i...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Pas stuhisë së të ftohtit që ka pushtuar Teksasin, dyqani i mobileve i Jim McIngvale në Houston ka qenë i stërmbushur – por jo me blerës.

McIngvale kishte hapur dyert e lokalit e tij me mobile, për ata që kishin nevojë për akomodim.

E kur stuhia e të ftohtit i la banorët e Teksasit pa energji elektrike dhe ngrohje në netët e ftohta, iu bëri thirrje qindra prej tyre që të futen brenda lokalit të tij.

“Më së paku çfarë kemi mundur të bëjmë, ishte të hapim dyqanin e mobileve me qëllim që t’ju sigurojmë një ambient të ngrohtë qytetarëve. Divanët dhe shumë televizorë, dyshekë e ushqim të mjaftueshëm”, ka thënë McIngvale.

Deri më tani ka hapur lokalet në Richmond dhe në Houston të Teksasit, që po shërbejnë si strehë për të gjithë ata që kanë mbetur pa energji elektrike dhe ngrohje.

Kjo nuk është hera e parë që McIngvale ndihmon qytetarët gjatë katastrofave natyrore. Në vitin 2017 kishte shndërruar disa prej dyqaneve të tij në strehimore, kur uragani Harvey goditi vendin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Qeveria Britanike i konfirmon Dhomës Britanike të Tregtisë në Shqipëri mbështetjen me vaksina për vendet e Ballkanit perëndimor(DOKUMENTI)

Anëtarja e Parlamentit britanik Wendy Morton, njëherazi edhe Ministre për Fqinjësinë Europiane, i është përgjigjur me nota optimiste Presidentit...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -