E shtunë, 19 Qershor, 2021
No menu items!
spot_img

Burri nga Australia shkoi në bodrum dhe u trondit nga pamja, gjeti pitonin gjigant

Duhet lexuar

spot_img

Australiani mbeti në shok kur pa në bodrum një piton të lakuar prej tre metrash.

Robin Ford u shtang kur pa një piton të madh diamanti të mbështjellë në murin e bodrumit të shtëpisë së tij në Sidnei.

Edhe pse nuk është një piton helmues, është një pamje ndaj të cilëve pak do të ishin në gjendje të qëndronin indiferentë.

Ford menjëherë thirri ekspertët e heqjes së gjarprit dhe ata zhvendosën në mënyrë të sigurt pitonin.

Fotoja u postua në Facebook dhe shpejt u bë virale.

Australia ka rreth 170 lloje të ndryshme të gjarpërinjve tokësorë. Një piton diamanti mund të rritet deri në katër metra dhe peshon deri në 15 kilogramë.

Për fat të mirë për Ford, pitoni që ai gjeti në bodrum nuk është helmues dhe zakonisht konsiderohet si një nga gjarpërinjtë më të qetë, rrallëherë një kërcënim për njerëzit.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Ferrari SF90 vjen si frymëzim për atlete

Puma dhe Ferrari kanë një produkt të përbashkët. Emri i tij është ION F, dhe është një atlete e frymëzuar...

Më shumë artikuj si kjo