E hënë, 19 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Bulliqi: Anulimi i ndërtimit të Spitalit të Podujevës është hakmarrje politike

Duhet lexuar

spot_img

Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka deklaruar se anulimi i ndërtimit të Spitalit të Podujevës është “hakmarrje politike”.

Ai tha se ka dërguar shkresë zyrtare ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj dhe drejtorit tq SHSKUK-së, Valbon Krasniqit.

Në anë të një postimi Facebook, Bulliqi tha se ky spital është shumë i nevojshëm për qytetarët e Besianës.

“Ministri Zemaj muaj më parë në kohë të fushatës elektorale së bashku me ekzekutivin e asaj kohe, në konferencë për media patën prezantuar edhe projektin për Spitalin e Podujevës, por tani Qeveria në detyrë ka anuluar të gjitha procedurat për Spitalin i cili është jashtëzakonisht i nevojshëm për qytetarët e Komunës sonë”.

Krejt këtë Bulliqi e lidhi me rezultatin zgjedhor të 29 nëntorit, ku Lëvizja Vetëvendosje fitoi zgjedhjet lokale pa balotazh.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Taylor Swift në studio duke punuar për albumin tjetër

Taylor Swift tashmë është duke punuar shumё në albumin e saj të ri të ri-regjistruar. Megastari i muzikës pop...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img