E shtunë, 23 Tetor, 2021
No menu items!
spot_img

Bukuri moderne e katit përdhes me një pamje atraktive të jashtme dhe të brendshme (Plani detaj)

Duhet lexuar

spot_img

Ne ju ofrojmë frymëzim për një projekt modern të shtëpisë familjare.

Tarraca që rrethon dy anët e shtëpisë është e veshur me panele druri dhe pllaka për një prekje shtesë të hijeshisë dhe elegancës për të gjithë dizajnin.

Kjo shtëpi është e ndarë në tri zona funksionale.

Garazhi për dy vetura me hapësirën ndihmëse e bën një hapësirë, ndërsa ambienti jetësor është i ndarë në zonën e madhe të ditës dhe zonën e natës, e cila ka tri dhoma gjumi.

Falë dritareve të mëdha dhe moderne, zona e ditës është projektuar si një hapësirë e këndshme dhe e ndritshme që hapet në oborr.

Kuzhina ndahet nga dhoma e ngrënies me një gadishull praktik që siguron hapësirë për përgatitjen e ushqimit ose një vakti të shpejtë, ndërsa dhoma e vogël pranë kuzhinës ofron një vend për të ruajtur ushqimet.

Zona e natës i ka dy dhoma gjumi të rehatshme prej 15 metrash katrorë dhe një më të vogël që mund të shërbejë si dhomë gjumi ose dhomë gjumi shtesë.

Çdo dhomë ofron hapësirë të mjaftueshme për ruajtje të gjërave.

Informata themelore

Sipërfaqja e shtëpisë: 136.58 m2
Sipërfaqja e garazhit: 35.7 m2
Lartësia e shtëpisë: 7.33 m
Gjerësia minimale e parcelës: 24.10 m2
Gjatësia minimale e parcelës: 26.65 m2

Kati përdhes

1. Korridori: 7.31 m²
2. Banja: 8,35 m2
3. Dhoma 15.11 m2
4. Dhoma: 15,31 m2
5. Dhoma: 10.5 m2
6. Zona ditore: 53.88 m²
7. Qilari: 2.07 m²
8. Tualeti: 1.98 m2
9. Dhoma ndihmëse: 3.03 m2
10. Dhoma e kaldajës/lavanderisë: 5.31 m2
11. Korridori: 13.73
12. Garazhi: 35.7 m2

T. Tarraca: 38.26 m2

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo