E shtunë, 6 Mars, 2021
No menu items!

Bugatti zbulon detajet e para të veturës tetë milionë euroshe

Duhet lexuar

Mafinë çokollate me bademe dhe portokall

hija e freskët e çokollatës, ideale për tryezë festive… Përbërësit: – 200 g çokollatë, – 100 g bademe, – 50 g...

Rikthehen reshjet e shiut dhe të borës në Kosovë

Pasi ditët e para të muajit mars u shoqëruan me mot kryesisht të ngrohtë, i ftohti me reshje shiu...

Twitter do të lejojë që disa postime të bëhen me pagesë

Rrjeti social Twitter njoftoi se do t’iu mundësojë përdoruesve t’i bëjnë me pagesë postimet me përmbajtje ekskluzive. Veçoria e re...

Bugatti Centodieci, megjithë se ka interesim të jashtëzakonshëm për të, ka një prodhim rreptësisht të kufizuar. Prototipi i parë është pothuajse i përfunduar.

Në Bugatti, ata i dhanë vetes kohë. Centodieci u krijua si një super makinë, dhe kjo është një makinë me të vërtetë e veçantë
Zhvillimi afatgjatë duket se ka dhënë fryte dhe tani, pasi ka gjetur kombinimin optimal, është bërë prototipi i parë

“Me një trup krejtësisht të ri dhe ndryshime në shumë fusha, na u desh të kryenim simulime të shumta me ndihmën e aplikacioneve speciale kompjuterike. Bazuar në këto të dhëna, ne ishim në gjendje të krijonim një pikë fillestare për zhvillimin e një kopje serike, dhe kështu erdhi prototipi i parë”, tha Andre Kullig, personi që u morë më shumë me zhvillimin e kësa makine.

Sidoqoftë, kjo është një makinë krejt e re që do të ketë të njëjtin motor si Chiron, por që funksionon me 1,600 kuaj fuqi.

Në të njëjtën kohë, makina është 20 kg më e lehtë dhe aerodinamika është përmirësuar më tej.

Ajo do të arrijë 100 km / orë në 2.4 sekonda, dhe duhet të arrijë 300 km / orë pas vetëm 13 sekondash. Shpejtësia maksimale do të jetë e kufizuar në 380 km / orë.

Pavarësisht çmimit fillestar prej 8 milionë eurosh, 10 kopje të kësaj makine u shitën në vetëm disa orë nga hapja e listës së porosive.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mafinë çokollate me bademe dhe portokall

hija e freskët e çokollatës, ideale për tryezë festive… Përbërësit: – 200 g çokollatë, – 100 g bademe, – 50 g...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -