E hënë, 19 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Bora zbardh zonat malore në Shqipëri

Duhet lexuar

spot_img

Ulja e temperaturave gjatë mbrëmjes së të shtunës, ka bërë që në shumë zona malore në Shqipëri të rikthehen reshjet e borës.

Reshjet gjatë natës kanë bërë që bora të shkojë në disa centimetra në qytet dhe në fshatrat përreth.

Edhe qyteti i Peshkopisë këtë mëngjes u zgjua i veshur me të bardhë.

Pothuajse e gjithë zona e Dibrës është përfshirë nga temperaturat e ulëta dhe reshjet e dëborës.

Zona e Valbonës ka qenë ndër më të prekurat nga reshjet. Aty bora ka shkuar në disa centimetra, ndërsa ka mbuluar gjithçka me të bardhë.

Prezencë dëbore ka pasur edhe në Kukës, e Has ndërsa në fshatrat e thellë intensiteti është më i madh.

Autoritetet deri më tani nuk kanë raportuar probleme si me qarkullimin e mjeteve ashtu edhe me furnizimin me energji elektrike. /Ora News/spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Taylor Swift në studio duke punuar për albumin tjetër

Taylor Swift tashmë është duke punuar shumё në albumin e saj të ri të ri-regjistruar. Megastari i muzikës pop...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img