E martë, 2 Mars, 2021
No menu items!

Bllokohen për disa orë në teleferik, shpëtimi u vjen nga helikopteri

Duhet lexuar

Si po pritet në Shqipëri përfshirja e Vetëvendosjes në zgjedhjet e 25 prillit?

Derisa Vetëvendosje shënoi fitore në zgjedhjet parlamentare në Kosovë, ajo po provon të arrijë sukses edhe në zgjedhjet parlamentare...

Kinezi i cili me precizitet të paparë, godet me llastik pikën e ujit që rrjedh nga shishja

Një burrë nga Kina është bërë hit në internet për shkak të një veçorie që ai e ka –...

Pse bebet mbajnë aromë më tërheqëse sesa fëmijët e rritur?

Aroma e butë e një të porsalinduri te prindërit ngjall ndjenja të forta dhe i inkurajon ata të kujdesen...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Teleferiku ka ndaluar papritmas kur freri i emergjencës është aktivizuar në një teleferik tjetër, paralel

Në Lungern OW të gjithë udhëtarët u desh të evakuoheshin nga një teleferik i bllokuar. Bllokimi kishte zgjatur disa orë.

Policia e kantonit Obwalden ka konfirmuar një raport përkatës nga gazeta “Blick”.

Sipas shërbimit për shpëtim Rega, në bord ndodheshin 27 persona, transmeton albinfo.ch. Në ndërkohë, aksioni i shpëtimit ka përfunduar dhe kështu, të gjithë udhëtarët janë përsëri në siguri.

Një person i shpëtuar thotë për 20 minuten për tronditjen që kanë pësuar. Ai kishte marrë teleferikun në mëngjes për të bërë një shëtitje nëpër dëborë.

Teleferiku ka ndaluar papritmas kur freri i emergjencës është aktivizuar në një teleferik tjetër, paralel.

Pasagjerët kanë pësuar tronditje por pasi qendra ka kontaktuar me telefon në teleferik, gjendja ishte relaksuar.

Tani, pasi rreziku ka kaluar, në retrospektivë kjo mbetet kryesisht një përvojë interesante: “Kështu kam fituar një fluturim falas me helikopter”, thotë njëri nga dëshmitarët.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Si po pritet në Shqipëri përfshirja e Vetëvendosjes në zgjedhjet e 25 prillit?

Derisa Vetëvendosje shënoi fitore në zgjedhjet parlamentare në Kosovë, ajo po provon të arrijë sukses edhe në zgjedhjet parlamentare...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -