E martë, 2 Mars, 2021
No menu items!

Bie dukshëm numri i rasteve ditore nga coronavirusi në SHBA

Duhet lexuar

Si të ndaheni me partnerin në formën më perfektë

T’i japësh fund një marrëdhënieje është e vështirë, sidomos kur të duhet edhe të përballesh me personin. Që ta...

Jo thjesht fjalë, Hysaj drejt PSG-së

Tashmë duke se koha e tij në Serie A përfundoi. Kontrata e Elseid Hysaj me Napoli do të skadojë...

Uji i ngrohtë dhe banane, kombinimi perfekt për mëngjes

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës por shumë njerëz shpesh nuk kanë kohë të mjaftueshme për të...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

SHBA-ja regjistroi 52 mijë raste të reja të hënën dhe 985 viktima, bazuar në të dhënat e Universitetit Johns Hopkins.

Sipas CNN,

deri më tani, kontinenti ka regjistruar 27.6 milionë raste si dhe 486 mijë viktima si pasojë e COVID-19.

Numri i rasteve ditore si duket ka rënë dukshëm në SHBA kohëve të fundit, duke marrë parasysh që shifra rekorde me 308 mijë rastesh ishte regjistruar më 8 janar të këtij viti.

Bazuar në të dhënat e Qendrës për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve (CDC), të paktën 70 milionë doza të vaksinave janë shpërndarë përreth vendit, dhe të paktën 52 milionë doza të vaksinave janë administruar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Si të ndaheni me partnerin në formën më perfektë

T’i japësh fund një marrëdhënieje është e vështirë, sidomos kur të duhet edhe të përballesh me personin. Që ta...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -