E enjte, 13 Janar, 2022
No menu items!
spot_img

Bie dukshëm numri i rasteve ditore nga coronavirusi në SHBA

Duhet lexuar

spot_img

SHBA-ja regjistroi 52 mijë raste të reja të hënën dhe 985 viktima, bazuar në të dhënat e Universitetit Johns Hopkins.

Sipas CNN,

deri më tani, kontinenti ka regjistruar 27.6 milionë raste si dhe 486 mijë viktima si pasojë e COVID-19.

Numri i rasteve ditore si duket ka rënë dukshëm në SHBA kohëve të fundit, duke marrë parasysh që shifra rekorde me 308 mijë rastesh ishte regjistruar më 8 janar të këtij viti.

Bazuar në të dhënat e Qendrës për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve (CDC), të paktën 70 milionë doza të vaksinave janë shpërndarë përreth vendit, dhe të paktën 52 milionë doza të vaksinave janë administruar.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo