E shtunë, 27 Shkurt, 2021
No menu items!

Biden: Po të protestonte grupi “Black Lives Matter”, do të trajtoheshim shumë më ndryshe në Capitol

Duhet lexuar

​Kosova pa shikues në ndeshjet e shkurtit në basketboll

Kombëtarja e Kosovës në basketboll do të zhvillojë dy ndeshje në kuadër të para-kualifikimeve evropiane për Kupën e Botës...

Vuçiqi e kërcënon Kosovën: Do të detyrohemi t’ju përgjigjemi në një mënyrë që s’do t’ju pëlqejë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se Serbia ka informacione se shqiptarët duan që Kosova të anëtarësohet në Konferencën...

Kosovari tenton të hyjë në Gjermani me pasaportë false, dënohet me 900 euro dhe kthehet mbrapa

Një person nga Kosova donte të hynte në Gjermani me pasaportë të falsifikuar prandaj u detyrua nga policia që...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Joe Biden, presidenti i sapozgjedhur i SHBA-së, tha sot se protestat e anëtarëve të lëvizjes “Black Lives Matter” përpara Capitol Hill do të ishin trajtuar krejtësisht ndryshe nga ajo e mbështetësve të Donald Trumpit, duke e quajtur atë të papranueshme.

Demokrati tha se një nga nipërit e tij, Finnegan, i dërgoi atij një mesazh dje duke theksuar se qindra ushtarë e ruanin Memorialin e Lincolnit verën e kaluar ndërsa protestuesit demostruan për vrasjen e George Floydt.

Ai paralajmëron se niveli i sigurisë rreth National Mall, ndërsa mbështetësit e Trumpit shkaktoi kaos në ndërtesën e Kongresit Amerikan, ishte shumë më e ulët.

“Askush nuk mund të më thotë se nëse dje do të protestonin “Black Lives Matter”, ata do të trajtoheshin ndryshe nga mënyra se si u trajtua turma e banditëve që sulmuan Capitolin”, tha Biden.

“Ne të gjithë e dimë që kjo është e vërtetë. Dhe kjo është e papranueshme. Krejtësisht e papranueshme” tha ai. Biden i quajti “terroristë të brendshëm” personal që demoluan Capitol Hillin.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

​Kosova pa shikues në ndeshjet e shkurtit në basketboll

Kombëtarja e Kosovës në basketboll do të zhvillojë dy ndeshje në kuadër të para-kualifikimeve evropiane për Kupën e Botës...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -