E diel, 16 Maj, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Biden: Aktualisht nuk kemi sasi të vaksinave sa për t’i ndihmuar vendet tjera

Duhet lexuar

spot_img

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, ka thënë se ky shtet është në proces të asistimit të vendeve tjera me vaksina kundër COVID-19.

Megjithatë presidenti amerikan thanë se aktualisht nuk kanë sasi të vaksinave për t’i ndihmuar vendet e tjera, raporton cnn.

“Ne po shikojmë se çfarë do të bëhet me disa nga vaksinat që nuk po përdorim. Ne duam të sigurohemi që ato janë të sigurta për t’u dërguar, dhe shpresojmë të jemi në gjendje të kemi ndonjë ndihmë dhe vlerë për vendet nëpër botë”, tha Biden.

Ne nuk kemi aq sa të jemi të sigurt për ta dërguar atë tani jashtë vendit. Unë pres që do të jemi në gjendje ta bëjmë atë”, pohoi ai.

Ndryshe, Biden në letrën e urimit drejtuar presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ndër të tjerash ka deklaruar se do ta ndihmojë vendin tonë me vaksina kundër coronavirusit.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Inxhinieri francez dhe i biri, me kostumin e Shkodrës

Inxhinieri francez Agostin Briott, së bashku me të birin shihen të veshur me veshje shkodrane në një foto të...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img