E diel, 18 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Benzema i pandalshëm, Real Madridi i fortë për Celta Vigon

Duhet lexuar

spot_img

Real Madridi ka arritur të shënojë fitore në udhëtim me rezultat 1:3 në ndeshjen e vlefshme për javën e 28-të në La Liga.

Ishte Benzema që kaloi fillimisht mysafirët në epërsi në minutën e 20-të.

Nuk vonoi shumë dhe Benzema u rishfaq përsëri në skenë duke e dyfishuar epërsinë në minutën e 30-të.

Pesë minuta para fundit të pjesës së parë, Mina ngushtoi epërsinë në 1:2, por kjo ishte krejt çfarë bënë vendasit.

Krejt në fund të ndeshjes, Asensio shënoi edhe golin e tretë pasi u asistua nga Benzema.

Me këtë fitore, Real Madridi shkon në kuotën e 60 pikëve në vendin e dytë, tri më pak se Atletico dhe një më shumë se Barcelona, ekipe të cilat ende nuk kanë luajtur ndeshjet e tyre këtë xhiro.

 spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit sot kreu fluturimin e parё

TV Klan nga Shqipёria sot lajmёroi se ёshtё inauguruar Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit “Zayed-Flatrat e Veriut” si dhe është...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img