E premte, 23 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Benjamin Netanyahu pritet përsëri të udhëheqë Izraelin, 90% të votave janë të numëruara

Duhet lexuar

spot_img

Benjamin Netanyahu është drejt rrugës së duhur për të fituar mandatin e 7 në krye të vendit. BBC shkruan se deri tani në Izrael janë numëruar rreth 90% të votave dhe se ato nxjerrin fitues partinë e Natanyahut.

Deri tani Netanyahu me bllokun e tij të krahut të djathë pritet të fitojnë 59 deputetë në parlament, dy më pak se numri për të krijuar një qeveri. Ndërkohë që në mënyrë që të vij në pushtet, Netanyahu duhet që të bëjë koalicion të paktën me një parti të dytë për të qëndruar në pushtet.

Benjamin Netanyahu është politikani që është zgjedhur më shumë kryeministër i Izraelit. Ai fillimisht ka qeverisur vendin në vitin 1996-1999 dhe më pas ka ardhur sërish në pushtet në vitin 2009 dhe vijon të jetë në krye të qeverisë.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

U vaksinua kundër COVID-19, Era Istrefi tregon se a ka ndonjë simptomë

Era ka marrë vaksinën e Pfizer. Këngëtarja e njohur Era Istrefi gjatë ditës së djeshme njoftoi se është vaksinuar kundër...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img