E diel, 7 Mars, 2021
No menu items!

Bekim Haxhiu: Kosova nuk ka nevojë për një Republikë të re, të Tretë, siç po e kërkojnë ata që u vonuan të ndjekin hapat e historisë

Duhet lexuar

Arsyet pse ecja ditore duhet të jetë në agjendën e gjithsecilit

Kur ecni, trupi lëviz këmbët në tre plane: vertikale, gjatësore, tërthore. Sa më i shpejtë të jetë ritmi i...

Policia franceze s’po i lejon njerëzit të shëtisin pranë lumit – shkak mosdistanca

Policia franceze i largoj njerëzit që po shëtisnin të shtunën pranë brigjeve të lumit Seine në qendër të Parisit...

Shkurte Gashi zbulon dhuratën speciale që mori nga partneri për ditëlindje

Në tetor të 2020-s mësuam se këngëtarja e njohur, Shkurte Gashi ishte në pritje të fëmijës së saj të...
Në darkë me familjet e dëshmorëve, invalidët dhe me veteranët e vërtetë të UÇK-së evokuam kujtime nga lufta çlirimtare, por edhe morëm zotimin se do ta mbështesin Planin e PDK-së për #Rimëkëmbje. Ata janë të shqetësuar për fatin e bashkëluftetarëve tanë Hashim Thaçi, Kadri Veseli dhe shokëve tjerë çlirimtarë që po përballen në burgjet e Hagës.
Këto kategori të luftës e mbështesin fuqishëm PDK-së dhe vizionin e saj,pasi besojnë se në çdo rrethanë është e gatshme ta mbrojë Republikën, për të cilën lanë gjymtyrët dhe u derdh aq shumë gjak.
Kosova nuk ka nevojë për një Republikë të re, të Tretë, siç po e kërkojnë ata që u vonuan të ndjekin hapat e historisë, pasi Republika e Kosovës është shpallur me 17 shkurt 2008, në themelët e së cilës është gjaku i bijve e bijave me të mirë të këtij vendi.
Nuk mund të ketë Republikë të tretë nga ata që fushatën e bëjnë bashkë me Listën Serbe, e që asnjëherë tash e 13 vjet nuk e njohën Republikën e Kosovës.
Ne jemi roje e atdheut tonë bashkë me këta që luftuan dhe sakrifikuan jetën e tyre.
Na priftë e mbara së bashku!
Voto#PDK134
Voto#EnverHoxhaj1
Voto#BekimHaxhiu109

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Arsyet pse ecja ditore duhet të jetë në agjendën e gjithsecilit

Kur ecni, trupi lëviz këmbët në tre plane: vertikale, gjatësore, tërthore. Sa më i shpejtë të jetë ritmi i...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -