E diel, 22 Maj, 2022
No menu items!
spot_img

Behgjet Pacolli rrëfen se si i shpëtuan vdekjes ai e Milaim Zeka

Duhet lexuar

spot_img

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka rrëfyer për herë të parë njërin nga momentet më të sikletshme në jetën e tij.

Pacolli, mbrëmjen e djeshme ka treguar një rast ku ka parandaluar një aksident në aeroplanin e tij, i cili me shumë gjasë do të ishte fatal për të dhe gjithë ekuipazhin.

Lexo Edhe:

Zemaj: Armatës së infektologëve dhe radiologëve sot iu shtuan edhe specializantët e rinj

Ai ka treguar se bashkë me të ishte edhe gazetari dhe ish-deputeti Milaim Zeka.

“Mua më ka ndodh një gjysmë incidenti i tillë bile ka qenë Milaim Zeka me mua në aeroplan. Para se të nisem, dikush nuk e ka mbyll vetëm një ‘tap’ të aeroplanit dhe në moment që hyn ajri nëpër rezervarin e kerozinës, krijohet një kompresion dhe ndodh shpërthimi” ka deklaruar Pacolli.

Pacolli, tregon se piloti i aeroplanit nuk e ka vërejtur këtë ‘defekt’, por për fat të mirë ka qenë vetë Pacolli që e ka parë prej dritares së tij.

“Mos ta kisha parë unë, ai do të nisej ashtu dhe në moment i them ndalu dhe i fik motorat, ku zbulohet çdo gjë dhe i ikim një tragjedie” shton tutje ai

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo