E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Bëhet i Kosovës: Albin Kurti viziton Agim Ademin dhe Kombëtaren e Kosovës në futboll

Duhet lexuar

spot_img

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka vizituar sot ekipin Kombëtar të Kosovës në futboll në hotelin ku ata po qëndrojnë.

Kryeministri Kurti zhvilloi një bashkëbisedimi të këndshëm me futbollistët dardanë, e gjithashtu edhe me krerët e FFK-së përkundër që më herët kishte shpërfillur ndeshjet që kishin zhvilluar.

Gjatë kësaj vizite Kurti përgëzoi djemtë dardanë për paraqitjet e tyre mbresëlënëse dhe i uroi për një cikël të suksesshëm në kualifikimet për Botërorin “Katar 2022”.

Kurti theksoi se futbolli në Kosovë gjithmonë ka qenë sport i dashur, derisa tani sukseset e djemve dardanë po e bëjnë krenar  të gjithë popullin.

Ai shihet derisa mban edhe numrin 1 [që mbahet nga portierët] në një fanellë të dorëzuar nga kryetari i Federatës së Futbollit, Agim Ademi.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Angelina Jolie zbulon “të vërtetën” për mënyrën se si divorci nga Brad Pitt ndikoi në synimet e saj në karrierë

Angelina Jolie diskutoi për rolin e saj të ardhshëm në Those Who Wish Me Dead (Ata që më dëshirojnë...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img