E enjte, 21 Tetor, 2021
No menu items!
spot_img

Bebe Rexha: Qava tërë natën në mbrëmjen kur nuk e fitova çmimin ‘Grammy’

Duhet lexuar

spot_img

Ka shumë bashkëpunime në albumin e ri të Bebe Rexhës, me titull “Better Mistakes”, të cilin ajo e publikoi javën e kaluar.

Bashkëpunimet në albumin e ri të shqiptares përfshijnë emrat e njohur si: Doja Cat, Travis Barker dhe Ty Dolla $ign. Dhe ajo i ka gishtat e kryqëzuar që albumi i saj i ri përmbush ëndrrën e saj përfundimtare për të fituar një ‘Grammy’. Ajo u nominua për dy të tilla në vitin 2019, dhe në një prej çmimeve ajo ishte e nominuar për kategorinë “performanca më e mirë duo/grup e zhanrit country” për hitin “Meant To Be”, të cilin ajo e interpreton me grupin e famshëm amerikan Florida Georgia Line.

Është një nga 45 këngët në historinë e këngëve të ShBA-së që është certifikuar me pllakatën e diamantit për shkak të dëgjueshmërisë së madhe dhe faktit që ka shitur mbi 10 milionë kopje dhe ka kaluar 50 javë duke qëndruar e para në top listën e këngëve të zhanrit country. Dhe kur çmimi shkoi për dyshen tjetër të nominuar, Dan + Shay për këngën e tyre “Tequila”, Rexha goditi fort, shkruan The Sun.

Duke reflektuar mbi situatën, Bebe Rexha kujtoi: “Më kujtohet që shkova në shtëpi atë natë dhe po qaja gjithë natën, isha aq e thyer nga zemra. Mendova, ‘Nëse do të fitoja ndonjëherë një ‘Grammy’, do të isha me “Meant To Be”’. Unë isha aq e ngazëllyer dhe kisha shkruar një fjalim. Unë u ktheva në shtëpi dhe po pija dhe qaja gjithë natën”.

“Unë u trondita. Unë jam rritur gjithë jetën time duke dashur të fitoj një ‘Grammy’, kështu që kur nuk fitova një ‘Grammy’ për “Meant To Be”, u lëndova dhe u zhgënjeva. Kur nuk fituam, unë isha si: ‘Çfarë mund të kisha bërë më shumë? A është rregulluar? ’Unë dua të fitoj një ‘Grammy’ një ditë, por unë pyes se sa të vërteta janë këto gjëra, ose sa duhet dikush të shkollojë dikë?”.

“Do të provoj dhe shkruaj këngë vërtet të mira dhe akoma dua të më njohin, dua të fitoj çmime. Por unë jam duke mësuar tani që çmimet nuk janë gjithçka. Ato çmime dhe paratë nuk të ndjekin deri në varrin tënd”, ka thënë artistja shqiptare.

Nuk ka qenë një rrugë e lehtë për Bebe Rexhën, e cila pranon se ajo kishte “patjetër shumë më shumë dështime sesa fitore”. Më shumë se një dekadë më parë, para se të bëhej e famshme, ajo ishte pjesë e një grupi me Pete Wentz që quajtur Black Cards. Pastaj kur ajo më në fund nënshkroi kontratë si një artiste solo në vitin 2013, gjithçka ndryshoi.

Si dhe kompozimi për Selena Gomez, dhe një këngë tjetër që ajo kishte shkruar me emrin “The Monster” iu dorëzua dy emrave të njohur si Eminem dhe Rihanna, të cilët e publikuan atë në vitin 2013 – dhe kënga përfundoi e renditur në të gjitha top listat botërore. Por Bebe Rexha ende duhej të luftonte për vite me radhë që muzika e saj të dëgjohej.

Albumi i saj debutues, ”Expectations”, nuk u lansua deri në vitin 2018. Ishte një sukses, dhe tani albumi i ri i saj zhytet edhe më thellë në luftën e saj të shëndetit mendor dhe pasiguritë, dhe ajo mendon se të kënduarit për to i ka bërë asaj një botë të mirë.

“Unë e pranoj veten time dhe e dua veten time”, thotë ajo.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo