E premte, 23 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Bayerni shkatërron Kolnin

Duhet lexuar

spot_img

Bayern Munchen ka mposhtur FC Kolnin në kuadër të xhiros së 23-të të Bundesligës.

Bayern Munchen ka vazhduar me fitore, këtë radhë FC Koln ishte viktima e “Bavarezëve”.

Ishte fillimisht, Maxim Chupo-Moting i cili zhbllokoi shifrat në Allianz Arena në min (18′).  Golin i dytë për Bayernin erdhi shpejtë, ishte Robert Lewandowski i cili dyfishoi rezultatin në min (33′), duke shënuar golin e tij të 28-të në Bundesliga.

Pjesa e parë përfundoi me rezultatin 2-0 në favor të Bayernit.

Në pjesën e dytë, mysafirët rrezikuan dhe arritën të shënojnë. Ishte Skhiri i cili shënoi në min (49′).

Lewandowski shënoi prap në min (65′), ky ishte goli i tij i dyte personal në këtë ndeshje.

Goditjen përfundimtare e dha Serge Gnabry me dy golat e tij, përkatësisht ai shënoi në min (82′) dhe (86′).

Rezultati përfundimtar, Bayern Munchen 5-1 FC Koln.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

U vaksinua kundër COVID-19, Era Istrefi tregon se a ka ndonjë simptomë

Era ka marrë vaksinën e Pfizer. Këngëtarja e njohur Era Istrefi gjatë ditës së djeshme njoftoi se është vaksinuar kundër...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img