E shtunë, 6 Mars, 2021
No menu items!

Barcelona fiton thellë ndaj Alavesit, Messi dhuron ‘magji’ me dy supergola

Duhet lexuar

Kombinimet perfekte,6 çiftet më pasionante të zodiakut

Ekzistojnë disa çifte që duan që marrëdhënia e tyre të ecë në shtigje të qeta. Ata duan të qëndrojnë në...

Dega rrëzohet në tokë, ndërsa një grup muzikantësh performonin në park

Ky është momenti kur një grup muzikantësh patën një arratisje me fat kur një degë rreth 13 metra e...

Në Gjakovë 5 persona arrestohen për prostitucion

Njësia për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore në Gjakovë dje ka arrestuar pesë persona të dyshuar për prostitucion. Në...

Barcelona ka triumfuar me rezultat të thellë 5-1 në shtëpi ndaj Deportivo Alavesit në ndeshjen e vlefshme për javën e 23-të në La Liga.

Katalunasit kanë vazhduar serinë e fitoreve, duke triumfuar në Camp Nou dhe duke u ngjitur në pozitën e dytë.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me dominim të madh të vendasve, të cilët përveç rasteve shënuan edhe tri gola, ku dy ishin të vlefshëm.

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e 29-të dhe ishte Francisco Trincao, i cili shënoi për 1-0 pas asistimit të laix Moriba.

Në minutën e 36-të doli në skenë Lionel Messi, i cili shënoi por goli u anulua nga VAR-i, ndërsa në minutat shtesë argjentinasi shënoi për 2-0 një supergol që u pranua.

Në pjesën e dytë, katalunasit vazhduan dominimin dhe golat, duke shënuar edhe tri sosh dhe duke siguruar fitoren e madhe.

Fillimisht ishin mysafirët që shënuan me anë të Luis Rioja (57’) për 2-1, por Barca shpejt ktheu diferencën prej dy golash duke shënuar me anë të Trincaos (74’) për 3-1.

Barcelona nuk u ndal me kaq pasi Messi (75’) shënoi edhe një supergol për 4-1 ndërsa Junior Firpo (80’) vulosi rezultatin përfundimtar.

Pas kësaj fitore, Barcelona e sheh veten në pozitën e dytë me 46 apo tetë më pak se Atletico Madridi i pari, ndërsa Alavesi zë vendin e 16-të me 22 pikë.

Në ndeshjen e radhës, katalunasit e presin Cadizin, ndërsa Alavesi udhëton te Real Sociedadi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kombinimet perfekte,6 çiftet më pasionante të zodiakut

Ekzistojnë disa çifte që duan që marrëdhënia e tyre të ecë në shtigje të qeta. Ata duan të qëndrojnë në...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -