E diel, 22 Maj, 2022
No menu items!
spot_img

Bahtiri shkon në Koshtovë për të parë nga afër situatën pas përhapjes së zjarreve

Duhet lexuar

spot_img

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri ka shkuar në Koshtovë për të monitoruar nga afër situatën me zjarret.

Lajmin e ka bërë të ditur Shefi i asamblistëve të LVV-së  në Mitrovicë, Fidan Ademi.

“Së bashku me kryetarin Agim Bahtiri posa dëgjuam për zjarrin në Koshtovë të Vllahisë të komunës së Leposaviçit shkuam në vend të ngjarjes! Banorët na falënderuan për mbështetje!” ka shkruar Ademi në Facebook.

Ademi thotë se zjarrëfikësit deri atëherë nuk kishin reaguar.

“Deri në ardhjen tonë zjarrfikësit nga Leposavici nuk kishin marrë ndonjë veprim. Bashkë me në erdhën edhe zjarrfikësit nga Komuna e Mitrovicës ku u koordinuan përmes kryetarit Bahtiri për një aksion që fillon tash për shpëtimin e maleve të Shales. Shqiptarët në fshatrat e Veriut çdo herë do kenë mbështetjen tonë!”, ka njoftuar më tej Ademi.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo