E enjte, 22 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

“Baba i luksit” zbulon bishën e re, i frymëzuar nga universi

Duhet lexuar

spot_img

“Rolls-Royce” ka promovuar një version të veçantë të “Phantom”-it, të quajtur “Tempus”.

Ajo përmban një mori ndryshimesh kozmetike për të cilat marka thotë se janë “të frymëzuara nga koha, fenomenet astronomike dhe shtrirjet e pafund të universit”.

Prodhimi është i kufizuar në vetëm 20 makina, të gjitha tashmë janë shitur.

Karroceria e makinës ka përfunduar në një ngjyrë unike karos blue, për të cilën “Rolls-Royce” thotë se imiton “errësirën dhe misterin e hapësirës”.

Ajo është e lidhur me thekse të rënda, si kristali, të cilat supozohet se përfaqësojnë yjet. Kështu që për të mos prishur efektin, “Rolls-Royce” gjithashtu ndërroi projektin metalik standard të “Phantom”-it për copa të zeza.

“Rolls-Royce”, madje do të personalizojë nuskën e saj të mbulesave “Spirit of Ecstasy” për makinën e secilit klient, duke shtuar një gdhendje nëpër bazë për një datë dhe vendndodhje të paharrueshme, të tilla si një martesë, ditëlindje apo sukses në biznes.

Brenda, “Phantom Tempus”-i përmban një titull të qëndisur posaçërisht me fibër optike, i cili është krijuar për të parë si pulsar (ky është ylli rrotullues rrezatues elektromagnetik). Kartat e dyerve gjithashtu mbajnë të njëjtin motiv të shpuar me fibra optike.

Ashtu si” Phantom konvencional”-i, “Tempus”-i mundësohet nga një motor 6.12 litër V12, i cili gjeneron 536 kf dhe 900Nm çift rrotullues. Motori ka fuqi të mjaftueshëm për të arritur 0-100 në 5,3 sekonda dhe një shpejtësi maksimale prej 250 km/h megjithëse asnjë nga ato shifra nuk do të ketë shumë rëndësi për blerësit.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

‘Basic Instinct’ i vitit 1992 restaurohet nё 4K nga Studiocanal

Studiocanal ka porositur restaurimin me teknologjinё 4K të trillerit erotik të Paul Verhoeven tё 1992 ‘Basic Instinct’, i cili...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img