E premte, 23 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

k o

Kampionati Botëror i Snookerëve 2021 nё Teatrin ‘Crucible’ nё Sheffield, Angli

Kampioni nё fuqi Ronnie O'Sullivan ka vendosur të mbrojë titullin e tij në Kampionatin Botëror t` Snooker, i cili ka filluar mё 17 prill në ‘Crucible Theatre’ në Sheffield. Judd Trump, Mark Selby dhe Neil Robertson do të jenë...

‘Basic Instinct’ i vitit 1992 restaurohet nё 4K nga Studiocanal

Studiocanal ka porositur restaurimin me teknologjinё 4K të trillerit erotik të Paul Verhoeven tё 1992 ‘Basic Instinct’, i cili do të dalë gjthandej. Filmi u restaurua nga viti 2019 deri nё 2020 nga origjinal negativ 35mm dhe ёshtё mbikëqyrur nga...

Nё serialin “How I Met Your Mother” tani kёrkohet tё dihet se kush ёshtё babai

Seriali vazhdues i ‘How I Met Your Mother’ me protagonisten Hilary Duff do tё bёhet me titullin "How I Met Your Father" dhe është porositur në Hulu. Në të ardhmen e afërt, Sophie (Duff) po i tregon djalit të saj...

The Weeknd dhe Ariana Grande vijnё me pёrpunimin e kёngёs ‘ Save Your Tears’

Remixi i kёngёs 'Save Your Tears' i The Weeknd dhe Ariana Grande do të publikohet sonte mё 22.04.2021. Prodhuesi i hitit 'Blinding Lights' i entuziazmoi fansat këtë javë kur ai etiketoi super yllin e popit 27-vjeçaren në vrojtimin e tij...

5 vite nga nёnshkrimi i Marrëveshjes sё Parisit, por çfarё ёshtё ajo?

Marrëveshje, dakordim, qëllim, pakt - quajeni atë si tё dëshironi, kjo i referohet një qëllimi qendror, të rënë dakord nga 191 shtete, e nёnshkruar mё 22 prill 2016 në Le Bourget, afër Parisit, Francë, për zbutjen, adaptimin dhe financimin...

Helikopteri i zgjuar ‘Ingenuity’ e kryen fluturimin e parë historik në planetin Mars

Faqja zyrtare e NASA-s, kёtё javё njoftoi se helikopteri ‘Ingenuity’ Mars i NASA-s u bë aeroplani i parë në histori që bëri një fluturim të mundësuar dhe të kontrolluar në një planet tjetër. Ekipi i ‘Ingenuity’ në Laboratorin e...

Aktori Jack Nicholson sot feston ditёlindjen e tij e tё 83-tё

Pёr shkak tё famёs sё tij tё madhe prej njё aktori, nё ditёlindjen e tij kemi zgjedhur disa fakte mbi filmografinё e tij siç karakterizohet, dhe biografinё e tij gjithashtu. Jack Nicholson, emri i vёrtetё i tё cilit ёshtё John...

Toka ёshtё ajo qё tё gjithё e kemi tё pёrbashkёt! Gëzuar Ditën e Tokës 2021!

22 Prill 2021, Dita e Tokёs, nё 51 vjetorin e krijimit e gjen tokёn jo gjelbёroshe si i takon, por nё gjendje tё tmerrshme nga mbetjet e ndryshme dhe nga pakujdesia siç e keni vёrejtur. Sipas faqes zyrtare të internetit...

Megan Thee Stallion dhe Lil Durk, “e ndezin” nё spotin e tyre tё ri ‘Movie’

Dyshja lëshoi ​​videoklipin për këngën e tyre të preferuar për adhuruesit ‘Movie’ të enjten e 15 prill-it dhe me vete sollёn dritat, kamerën dhe pajisjet. Drejtuar nga Mike Ho, Megan dhe Lil Durk janë jeta e ahengut që po mbahet...

Një mollë në ditë ju mban larg nga mjeku – fakt apo trillim?

Ju me siguri e dini shprehjen e njohur: “Një mollë në ditë ju mban larg nga mjeku”. Ndërsa fraza u krijua për herë të parë në vitin 1913, ajo u bazua në një fjalë të urtë nga vendi Pembrokeshire në...

Rreth autorit

111 POSTIME
0 KOMENTET
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

U vaksinua kundër COVID-19, Era Istrefi tregon se a ka ndonjë simptomë

Era ka marrë vaksinën e Pfizer. Këngëtarja e njohur Era Istrefi gjatë ditës së djeshme njoftoi se është vaksinuar kundër...
- Advertisement -spot_img