E mërkurë, 14 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

g b

Keqtrajtoi e i braktisi fëmijët e saj, për nënën kërkohet paraburgim

Një grua nga Ferizaj ka ushtruar dhunë ndaj dy fëmijëve të saj të mitur. Policia e Ferizajit, në raportin 24 orësh ka bërë të ditur se rasti ka ndodhur mesditën e së shtunës në Ferizaj. Fëmijëve iu është ofruar tretman shëndetësor,...

Nëngrupi i Plisave ‘Muhaxhert Prishtinë’ sot feston 15 vjetorin e themelimit

Grupi i tifozëve Plisat kanë nëngrupet e tyre në shumë lagje të kryeqytetit. Njëri nga këto nëngrupe i quajtur Muhaxhert Prishtina, sot feston 15 vjetorin e themelimit të tyre. Ky nëngrup i themeluar 15 vite më parë u formua si...

APEL PËR NDIHMË: Familja Maraj kërkon ndihmën tonë për shërimin e Blerondit të vogël

Blerond Maraj nga Peja ka disa probleme shëndetësore, ndaj familja e tij në pamundësi ekonomike për të kuruar të birin, apelon për ndihmë për këdo që ka mundësi. Blerondi i vogël vuan nga tumori në hundë, problemet në zemër dhe...

Fillojnë shkarkimet në Ministrinë e Shëndetësisë

Arben Vitia ka pranuar dje zyrtarisht detyrën e ministrit të Shëndetësisë, nga ish-ministri Armend Zemaj, ndërsa, me të marrë detyrën, Vitia ka filluar shkarkimet në këtë dikaster. Nga brenda Ministrisë mësohet se ata që kanë qenë me kontratat mbi vepër...

Ministrja e drejtësisë Albulena Haxhiu është shtatzënë

Ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu është në pritje të fëmijës së tretë e kështu ta zgjerojë familjen e saj të ngushtë. Ky lajm u bë i ditur nga disa fotografi të cilat Ministria e Drejtësisë i postoi...

Gazetari nga Anglia përshkruan Ibrahim Rugovën me plis

Reshjet e borës në Kosovë, ditën e parë të pranverës, përkundër dëmeve që shkaktuan në shumë pjesë të vendit, ishin kreacion edhe për shumë qytetarë të vendit e kjo gjë u pa edhe te Marc Perry, gazetar nga Anglia i...

Dardan Molliqaj fillon të kritikojë ministrat e Kurtit

Kryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Molliqaj, menjëherë pas votimit të Qeverisë Kurti me 67 vota për, 30 kundër dhe asnjë abstenim, ka thurur kritika ndaj përzgjedhjes së ministrave të kësaj qeverie. Postimi i plotë i Dardan Molliqaj: ”Qeverisja e re:...

Ndaj Ganimete Musliut reagon vajza e Xhemail Mustafës

Ganimete Musliut pas fjalimit të mbajtur në Kuvendin e Kosovës, i ka reaguar e bija e aktivistit të ndjerë, Xhemail Mustafa, Beriane Mustafa. Ganimete Musliu deklaroi se Albin Kurti do të hyjë në histori si kryeministri i parë shqiptar që fëmijët...

Vazhdojnë dëmet në kryeqytet, bora rrëzon pemët

Reshjet e shumta të borës kanë shkaktuar bllokim të rrugëve në shumë vende të Kosovës, e sidomos në kryeqytet po shihen edhe dëme tjera të shkaktuara si pasojë e borës. Poashtu është raportuar edhe për shumë aksidente në vende të...

Vdes punëtori i RTK-së, Nazmi Jetullahu

Sot ka ndërruar jetë Nazmi Jetullahu i cili ka qenë punëtor në RTK. Përmes një postimi në Facebook nga djali i tij Trim Jetullahu, u bë i ditur lajmi për humbjen nga jeta të Nazmi Jetullahut. Ndër të tjerash në...

Rreth autorit

89 POSTIME
0 KOMENTET
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Madonna, 62 vjeç, sa më e vjetër aq e mirë duket!

Madonna i bëri adhuruesit të ndiheshin mjaft të hutuar, ndërsa ngarkoi një varg fotosh në llogarinë e saj në...
- Advertisement -spot_img