E mërkurë, 14 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

f k

Milaim Zeka tregon “ngjashmërinë” e tij me kalin

Gazetari dhe ish-politikani kosovar, Milaim Zeka, ka veçuar disa tipare të kafshëve që i sheh te vetvetja.  Qenin e vlerësoi për shikimin dhe nuhatjen e tij, cilësi të cilat tha se i posedon edhe ai, ndërsa mjaft interesante ishte edhe...

Inkuadrohet në pjesë të dytë, Rashica shënon gol kundër RB Leipzig

Momentalisht është duke u zhvilluar ndeshja mes Werder Bremen e RB Leipzig, përballje kjo e vlefshme për xhiron e 28-të të Bundesligës gjermane. Leipzig ishte duke fituar 3:0, por me inkuadrimin e sulmuesit Milot Rashica, Werder Bremeni arriti që përmes...

Arrestohen dy persona, prezantohen si policë

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona pasi të njëjtit kanë ndaluar një veturë dhe duke u prezantuar si policë kanë tentuar të kontrollojnë. Të dyshuarit janë intervistuar nga hetuesit e Stacionit Policor në Pejë dhe më pas me urdhër...

Çitaku kalimin e Grainces në VV e konsideron pazar politik: PDK të nisë procesin e reformave

Çitaku kalimin e Grainces në VV e konsideron pazar politik: PDK të nisë procesin e reformave Ish-ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Vlora Çitaku është deklaruar rreth largimit të deputetes Adelina Grainca e që iu bashkua Vetëvendosjes. Ajo...

Kurti sot merr vaksinën AstraZeneca – Oxford antiCOVID-19

Kryeministri Albin Kurti sot do të vaksinohet me vaksinën AstraZeneca – Oxford COVID-19. Kurti vaksinën do ta merr në sallën e sporteve “1 Tetori”, Prishtinë në ora 16:30. Ndryshe, salla “1 Tetori” në Prishtinë tashmë ka pamje tjetër nga brenda meqenëse...

Kosovë – Suedi, mësohet ora kur Ibra me shokë futen në “Fadil Vokrri”

Të dielën me fillim nga ora 20:45 Kosova e nis kampanjën e saj kualifikuese për në Kampionatin Botëror "Katar 2022". Ndeshja e parë e "Dardanëve" do të jetë ajo kundër Suedis e cila zhvillohet në stadiumin "Fadil Vokrri" në Prishtinë.  Tashmë Federata e...

Vdes aktori Rasim Thaçi – Cima

Ka vdekur sot në moshën 71 vjeçare aktori i njohur, Rasim Thaçi Cima. Lajmi është i ditur nga familjarët e aktorit. Ai ka disa ditë që ishte duke vujtur nga Covid-19 dhe ishte i shtrirë në Klinikën infektive. Rasim Thaçi, i...

Do mahniteni! Del për lundrim jahti 811 MILION $

Një super mjet lundrues ka nisur të përshkojë ujërat në SHBA, teksa jahti luksoz mësohet se kushton jo pak, por plot 811 milion dollarë. Jahti në fjalë është i pajisur me panele diellore. I njohur ndryshe si Florida, jahti...

Kurti: Detyra e parë e qeverisë së re do të jetë sigurimi i vaksinës antiCOVID-19

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti deklaroi sot se detyra e parë gjatë qeverisjes së tij do të jetë menaxhimi me pandeminë, përkatësisht sigurimi sa më i shpejtë dhe në sasi sa më të madhe të vaksinave kundërCOVID-19. Kryetari i...

Vjosa Osmani thërret për të martën mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit

Vjosa Osmani ka thirrur për të martën mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës. Siç merr vesh Kanal10, mbledhja e Kryesisë së Kuvendit do të mbahet në ora 9:00 dhe se tashmë ftesat u janë dërguar anëtarëve të kryesisë së...

Rreth autorit

206 POSTIME
0 KOMENTET
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Valdrin Sahiti përkrah Vjosa Osmanit: Ky vend po ecën përpara, vajza ime do ketë shembuj për të ndjekur

Stilisti i njohur shqiptar, Valdrin Sahiti, e ka kaluar mëngjesin e sotëm në presidencë, pranë Presidentes më të re...
- Advertisement -spot_img