E shtunë, 19 Qershor, 2021
No menu items!
spot_img

e b

Italia lanson “pasaportën e vaksinës” të BE-së, planifikon për të hequr detyrimin për mbajtje të maskës

Italia të enjten nisi skemën e certifikimit të vaksinimit të BE-së “green pass”, e cila do ta bëjë më të lehtë për banorët që të kthehen në jetën normale si në shtëpi ashtu dhe gjatë udhëtimit. Kryeministri italian Mario Draghi...

Gërvalla në SEECP: Republika e Kosovës është realitet që duhet të pranohet nga të gjithë

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, në takimin e ministrave për Punë të Jashtme në kuadër të Forumit të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore (SEECP), që po zhvillohet në Antalia te Turqisë, tha se Republika...

Mbyti gruan dhe fajësonte shqiptarët, arrestohet greku

Babis Anagnostopulos i cili i vrau bashkëshorten e tij,  20-vjeçaren britanike Caroline në Gryka Nera të Greqisë, duket që është një vrasës gjakftohtë dhe gjatë gjithë kohës së hetimeve është përpjekur të manipulojë provat e krimit dhe familjarët e...

Monitorimi i trafikut me dron nga Policia e Kosovës, jep rezultate

Policia e Kosovës krahas kontrolleve me radar ka filluar edhe monitorimin e trafikut me dron. Kjo formë po ja lehtëson policisë evidentimin e ngasësve të automjeteve që shkelin rregullat e trafikut. Tejkalimet në vijë të plotë janë shkeljet më të shpeshta...

Udhëtoi tre orë për një takim pasi ishte dy vite beqar, por nuk përfundoi mirë

21-vjeçari Craig Moffat vendosi të shkojë për një takim pas dy vitesh që ishte beqar. Takimi supozohej të ishte në një restorant të shtrenjtë në Aberdeen, që do të thoshte që Craig-ut iu desh të udhëtonte më shumë se tre...

Pyetja e një gazetari të CNN që shqetësoi presidentin rus Vladimir Putin

Salla e shtypit në Gjenevë gjatë takimit të presidentit rus Vladimir Putin dhe presidentit Joe Biden përjetoi një moment tensioni me një pyetje të korrespondentit Matthew Chance për tre çështje që mbajnë të interesuar komunitetin ndërkombëtar. Pas takimit të tij...

Kurti përkujton Ukshin Hotin në ditëlindjen e tij: Librat e profesorit, jeta e tij na mbajnë fort në rrugë të drejtë për të ecur...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se java e lëvizjes nisi më 10 qershor me shënimin e përvjetorit të Lidhjes së Prizrenit dhe përmbyllet sot më 17 qershor, me shënimin e ditëlindjes së Ukshin Hotit. Kurti përmes një statusi...

Bebe Rexha vë në pah format e bujshme të trupit, teksa vazhdon t’i shijojë pushimet me të dashurin Keyan Safyari

Këngëtarja shqiptare me renome ndërkombëtare, Bebe Rexha, po shijon disa ditë të mira pushimi kohëve të fundit. Ajo ka zgjedhur që këto ditë t’i kalojë pranë të dashurit dhe disa prej miqve të saj në një destinacion të largët dhe...

Rumania po i fal vaksinat për shkak të interesimit të ulët të qytetarëve

Rumania do të dhurojë ose rishes vaksinat kundër COVID-19 dhe do të heqë dorë nga blerja e planifikuar e miliona dozave, njoftoi sot Ministria Rumune e Shëndetësisë, pasi vaksinimi i popullsisë është ngadalësuar sepse njerëzit nuk janë të interesuar. “Qeveria...

Në Jemen, babai ekzekutohet publikisht me AK-47, për vrasjen e vajzave të tij

Një baba është ekzekutuar publikisht pasi u shpall fajtor për vrasjen e tre vajzave të tij. Sipas mediave të huaja, , Ali Abdullah al-Noami la tre vajzat e tij Rahaf, 7, Raghad, 12 dhe Malak, 14, për t’u mbytur në...

Rreth autorit

1672 POSTIME
0 KOMENTET
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Kurti thotë se është përgjegjësi institucionale dhe vetëdijësim shoqëror adresimi i dhunës seksuale gjatë luftës

Në Ditën ndërkombëtare për eliminimin e dhunës seksuale në konflikt, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku...
- Advertisement -spot_img